شورای شهر

کابوس سبز این بار در منطقه ۲۰/درختاتی که همچنان قلع و قمع می شوند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمد حقانی در تذکرات پیش از دستور دویست و شصتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، با مطرح کردن اتفاقی که برای یکی از کارگران شهرداری در سال ۹۰ اتفاق افتاده بود، اظهار داشت: بدن نیمه جان عبدالله محرومی پیرترین کارگر شهرداری با سن ۷۶ سال در یکی از پارک‌ها پیدا شده است که ماهی ۲۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد.

در پی اعلام این موضوع، امانی معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران در صحن شورا گفت: این موضوع برای سال ۹۰ است و در آن سال پیگیری‌های لازم صورت گرفته است.

در ادامه مرتضی طلایی نیز اظهار داشت: اصل این خبر کذب محض است، چرا که در آن سال بنده خود این موضوع را پیگیری و هماهنگی‌های لازم را با شهرداری انجام دادم.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: هیچ‌وقت شهرداری در آن سال‌ها ماهی ۲۰۰ هزار تومان به کارگر خود پرداخت نکرده است و حقوق‌ها براساس قانون پرداخت می‌شود.

در ادامه، حقانی به قطع و خشک کردن درختانی در منطقه ۲۰ اشاره کرد و گفت: در شهر ری، خیابان شهید رجایی، روبه‌روی سه‌راه ترانسفور مساحت زمینی به وسعت ۵۲ هزار و ۳۳۰ متر وجود داشته که بعد از اصلاحات لازم به ۳۶ هزار و ۶۳۲ مترمربع تبدیل شده است. عکس‌های هوایی از این زمین در سال‌های ۱۳۸۷، ۱۳۹۱، ۱۳۹۲ وجود دارد و ساخت آن نیز از سال ۱۳۹۳ آغاز شده است.

وی بیان داشت: در طرح تفصیلی جدید این ملک زیر پهنه جی‌111 به عنوان پارک شهری وجود دارد.

حقانی افزود: ملک دارای رأی ماده ۷ مبنی بر حفظ کاربری باغ است و رأی ماده ۱۲ نیز این ملک را به عنوان باغ مطرح کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: بنده چند سؤال و تذکر دارم مبنی بر اینکه چگونه ساخت و ساز در پهنه جی ۱۱۱ که فضای سبز و پارک توصیف شده است انجام می‌شود و هیچ‌گونه پروانه‌ای نیز صادر نشده است؟

وی افزود: هم‌اکنون دور تا دور این زمین مغازه ساخته شده و درخت‌های وسط نیز کلاً خشک شده است و همانطور که مطرح شد، پروانه ساخت نیز ندارد و شهرداری برای آنها عدم خلافی ساخت و ساز صادر کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن