اجتماعی و فرهنگی

صاحب مغازه طراح نقشه سرقت از طلافروشی!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار عباسعلی محمدیان در حاشیه بازسازی صحنه سرقت مسلحانه در پاسداران با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ هفتم بهمن ماه ۹۴، ساعت ۸ صبح از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از طلافروشی در پاسداران اعلام شد.

وی افزود: با حضور گشت پلیس این موضوع تأئید شد در حالی که مال‌باخته (صاحب مغازه) ادعا کرده بود زمانی که گاوصندوق را باز کرده و در حال چیدن طلاها در آن بود، دو نفر با اسلحه وارد مغازه شدند و پس از آن با بستن دست و پای او و سرقت طلاها از مغازه فرار کردند. همچنین صاحب مغازه مدعی شده بود که سارقین تمامی سیستم‌های مداربسته را سرقت کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد:‌ با پیگیری‌های پلیس دو نفر که در سرقت نقش داشتند در یکی از شهرستان‌های اطراف تهران شناسایی و دستگیر شدند و اعتراف کردند که سرقت رخ داده ساختگی و به سفارش صاحب مغازه بوده است.

وی ادامه داد: با احضار صاحب مغازه و مواجه وی با سارقین وی لب به اعتراف گشود و گفت که به خاطر رهایی از دست طلبکاران این نقشه را کشیده است اما طبیعتاً این موضوع درست نیست و این فرد برای فرار از پرداخت بدهی اقدام به این کار کرده و به همین دلیل به اتهام کلاه‌برداری و فریب پلیس مجرم شناخته شده است.

سردار محمدیان ضمن توصیه به مردم اظهار داشت: به هیچ عنوان مردم ما در چنین مراکزی که حتی پروانه کسب ندارد سرمایه‌گذاری نکند چرا که این کار اقدامی غیرمنطقی خواهد بود.

وی مجموع میزان مجموع بدهی صاحب مغازه را حدود ۷ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:‌ردیابی اموال ادامه دارد پروسه پیگیری این پرونده نیز بدین شکل بوده که از زمان سرقت تا شناسایی متهمان ۲۵ روز زمان برده و حدود ۳ ماه هم طول کشیده تا سارقین دستگیر شوند.

خبرنگاری گفت: یکی از مالباختگان ادعا کرده که به او طلای بدلی فروخته‌اند که محمدیان گفت قطعاً به این جرم صاحب مغازه هم رسیدگی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این پرونده تا قبل از اینکه مشخص شود سرقت نبوده در دادسرای ناحیه ۳۴ بود اما الان این پرونده به دادسرای ناحیه ۴ ارجاع شده ضمن اینکه مالباختگان می‌توانند برای پیگیری پرونده به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی هم مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن