ورزشی

نظر کارشناسی محصص درباره قهرمانی آبی های اهواز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مرتضی محصص درباره قهرمانی تیم استقلال خوزستان اظهار داشت: فوتبال وارد مرحله انتقال شده است. اکثر تیم ها با جوانگرایی و میدان دادن به جوان تر ها سعی کردند که در مسیر رشد و موفقیت قرار بگیرند. تیم استقلال خوزستان نیز با میدان دادن به بازیکنان جوان توانست با برترین ها و با تجربه های لیگ برتر به رقابت بپردازد و در نهایت قهرمانی را از آن خود کند. اکنون در تیم ملی ، تیم های لیگ برتری و حتی تیم لیگ دسته اول نیز ما شاهد تغییر و انتقال هستیم و معتقدم این تیم ها نیاز به گذر زمان دارند تا خود را ثابت کنند.

وی افزود: زمانی که یک تیم جوانگرایی را در دستور کاری خود قرار می دهد تا مدتها نتیجه نمی گیرد و شاید این امر باب میل هواداران، مسئولین و یا حتی باشگاه مربوطه نباشد اما زمانی که فرصت لازم داده شود و تیم در مسیر رشد و تجربه قرار بگیرد، شاهد موفق بودن یک تیم در لیگ و یا مراحل مختلف بازیهای فوتبال خواهیم بود. جوان گرایی نیاز به حوصله و زمان دارد. یکی دیگر از فاکتورهایی که به موفقیت و یا قهرمانی یک تیم کمک بسزایی می کند، وجود مربی علاقمند با دانش روز است.
رئیس کمیته فنی و توسعه گفت: زمانی که در رقابتهای مقدماتی المپیک در قطر حضور داشتم، فردی را در جایگاه تماشاگران دیدم که برایم بسیار جالب بود. زمانی که نزد وی رفتم و علت حضورش را جویا شدم، متوجه شدم که این فرد برای بهتر شدن خود و تیمش مرتبا بازیهای تیم های مختلف را زیر نظر دارد. عبدالله ویسی با حضور در قطر بازیهای مقدماتی المپیک را رصد کرد تا تیمش در شرایطی قرار بگیرد که بتواند با انجام بازیهای خوب و فنی، قهرمان شود. زمانی یک تیم موفق می شود که دانش و آگاهی کادر فنی آن تیم به روز باشد. معتقدم یک تیم موفق احتیاج به یک مربی آگاه دارد. 
وی گفت: تیم استقلال خوزستان یکی از کم حاشیه ترین تیم هایی بود که در این فصل شاهد فعالیتش بودیم. اگر حواشی هم وجود داشت به دلیل انتظاراتی که مردم اهوازی از تیم های لیگ برتری خود دارند، بود. با توجه به امکانات و شرایطی که تیم های خوزستانی دارند، در برخی مواقع شاهد جنجال بودیم. اگر قرار است سال آینده تیم های فولاد خوزستان و استقلال اهواز در لیگ برتر باقی بمانند و عملکرد قابل قبولی داشته باشند، باید امکانات و زیر ساختهای مناسبی برایشان تامین شود.
وی تصریح کرد: تیم پرسپولیس در نیم فصل اول و دوم بسیار متفاوت بود. عملکرد و نتیجه ای که این تیم در نیم فصل اول داشت با نتیجه ای که در نیم فصل دوم به دست اورد، نشان می دهد که این تیم واقعا شایسته قهرمانی بود و با توجه به گل زده کمتر، بر سکوی دوم ایستاد. فکر می کنم تفکرات و برنامه های برانکو باعث شد تیم پرسپولیس با توجه به بحران هایی که در نیم فصل اول داشت، قدم به قدم به سکوی قهرمانی نزدیک شود. باید این مربی برای این تیم حفظ شود تا ایده و نظراتش به طور کامل شکل بگیرد و گرایش مربیگری اش باعث رشد و موفقیت این تیم شود.
وی درباره اینکه چه پیشنهادی برای لیگ پویا و حرفه ای در فصل آینده دارد، گفت: زمانی لیگ برتر به عنوان لیگ حرفه ای قلمداد می شود و می توانیم لقب حرفه ای بودن را به آن بدهیم که هر تیمی صاحب یک استادیوم اختصاصی باشد. وجود استادیوم به تیم ها شخصیت و اعتماد به نفس می دهد. فراهم کردن زیر ساختها برای باشگاهها تا حدودی دشوار است اما اگر این اتفاق بیافتد تازه استارت حرفه ای شدن را در کنار دیگر شرایط خواهیم زد. امیدوارم سال آینده اکثر تیم ها به این شرایط ایده‌آل اما دشوار نزدیک تر شوند تا بتوانیم فوتبالی زیبا تر و جذاب تر را از باشگاهها انتظار داشته باشیم. برنامه ریزی و شرایطی که سازمان لیگ برای تیم ها در نظر گرفت در فصل گذشته مطلوب بود و امیدوارم این روند ادامه دار باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن