شورای شهر

اجرایی شدن سامانه نظارتی شورای شهر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پرویز سروری درباره سامانه نظارت و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: به علت پیچیدگی‌ها و زمان‌بر بودن جمع‌آوری اطلاعات که باید از شورای اول و همین‌طور انجمن شهر جمع‌آوری و در یک سامانه قرار گیرد، با تأخیر در بهره‌برداری از این سامانه مواجه شده‌ایم.

وی افزود: تاکنون قسمت قابل توجهی از مصوبات گذشته جمع‌آوری شده است و به زودی به نتیجه خواهد رسید و می‌توان سامانه نظارت و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران را یک اقدام مهم تلقی کرد.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: اقداماتی که در شورای چهارم صورت گرفته و سیستمی کردن آن موجب شده جلوی سوء استفاده‌ها و بعضاً فساد اداری گرفته شود.

سروری به موضوع عدد K در پروانه‌های ساختمانی اشاره کرد و گفت: در کمیسیون نظارت مسئولین مربوطه در این خصوص به بحث نشستند و چرایی عدم اجرای مصوبه‌ای که در خصوص پروانه‌های ساختمانی است از آنها سؤال شد که اعلام کردند در آینده‌ای نزدیک اقدامات عملی‌ در این خصوص انجام می‌شود.

وی افزود: مصوبه عدد K در پروانه‌های ساختمانی قطعاً موجب یک تحول مثبت برای جلوگیری از سوء استفاده‌ها و بی‌عدالتی‌ها خواهد بود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران افزود: با اجرای این مصوبه هزینه‌های متفرقه و عدم شفافیت پروانه‌های ساختمانی برداشته می‌شود و همین‌ طور اعمال نظر شخصی توسط مسئولین انجام نخواهد شد و قطعاً تخلفات قابل ردیابی است.

سروری درباره عملکرد کمیسیون نظارت و حقوقی اظهار داشت: اکثر نمایندگان قبول دارند یکی از فعال‌ترین کمیسیون‌ها، کمیسیون نظارت است و تقریباً تمام نظرات کارشناسی آن مورد تصویب نمایندگان قرار گرفته است و خلأهای حقوقی که در گذشته وجود داشته تا حد قابل ملاحظه‌ای رفع شده است.

وی افزود: در جهت پاسخ به ایرادات و اعتراضات فرمانداری تهران نیز با کمک دیگر کمیسیون‌های شورا پاسخ‌های مناسب اعلام شده است.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: در نظارت نیز صدها مورد شناسایی و به دستگاه‌های ذی‌ربط جهت دیگر اقدامات معرفی شدند که بخش قابل توجهی نیز به نتیجه رسیده‌ است.

سروری گفت: بسیاری از موضوعاتی که در راستای وظایف نظارتی ما قابل حل است نباید موجب تنش در شهر شود و اقدامات نظارتی را برای اجرا و تسهیل در امور شهر انجام می‌دهیم.

وی تأکید کرد: اگر کمیسیون نظارت هر موضوعی را که رسیدگی می‌کند، رسانه‌ای کند دیگر اقدامات مختل می‌شود و اعتماد شهروندان که مهم‌ترین سرمایه نظام است از بین خواهد رفت.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکنون نیز نشان داده‌ایم که مصالح مردم را به رضایت مسئولین ترجیح داده‌ایم و کاملاً معتقدیم که باید  حقوق همه افراد رعایت شود.

سروری خاطرنشان کرد: گزارش سال گذشته کمیسیون نظارت و حقوقی نیز به زودی تنظیم و در صحن شورا اعلام می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن