اجتماعی و فرهنگی

احتمال افزایش قیمت حج از سوی سعودی‌ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سعید اوحدی در دیدار با مراجع تقلید با اشاره به مسئله حج اظهار کرد: مطالبی در زمینه حمل و نقل زائران به جده مطرح کردند و بیان شده که زائران نباید با هواپیمای ایرانی به عربستان وارد شوند.

وی خاطرنشان کرد: ۴۰۰ نفر از شهدای منا از کشور مالی بودند، کشورهای دیگر نیز در این زمینه کشته دادند، بنابراین مسئله امنیت حج از اهمیت فراوانی برخوردار است.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به حوادث سال گذشته در عربستان گفت: در جلسات برگزار شده این سئوال مطرح شد چه تمهیدات و امکاناتی برای زائران فراهم می‌شود، حفظ عزت زائران از دیگر مواردی است که مورد تاکید قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه شرکت‌های هواپیمایی کشورهای دیگر ایرانیان را بیاورند، مسائل‌و مشکلات خاص خود را به دنبال دارد.

اوحدی عنوان کرد: اگر مانعی برای ورود زائران ایرانی به حج مطرح شود، که امنیت و عزت آنها را زیر سئوال ببرد، اعزام حجاج انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به تغییر وزیر حج عربستان خاطرنشان کرد: این وزیر جدید افزایش قیمت حج را به صورت غیرقابل منطقی دنبال می‌کند.

رئیس سازمان حج و زیارت به برگزاری همایش جریان‌های تکفیری اشاره کرد و افزود: در فضای منطقه‌ای به چنین حرکت‌هایی نیاز است و آثار بسیار مثبتی در منطقه داشته است، برخی اوقات تصور می‌شود مبارزه با داعش و تکفیری سیاسی و نظامی است، در حالی که مبارزات فرهنگی بوده و برگزاری همایش‌ها نیز تاثیرگذار است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن