شورای شهر

دفاع سروری از شهردار تهران/اصلاح طلبان زیر قولشان زدند!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین برخی از منتقدین این شائبه را بر سر زبان ها انداخته اند که قالیباف برای انتخابات آتی ریاست جمهوری استارت زده است اما عده ای هم چنین اعتقادی را ندارند و بر این باورند که در این ضیافت شام فقط در مورد مسایل مدیریت شهری و از آن مهم تر برنامه ششم توسعه بحث و گفت و گو شده است.

 

زمانیکه برای پیگیری این موضوع سراغ بعض از اعضای شورای شهر تهران مانند اسماعیل دوستی و طلایی رفتیم صلاح را بر این دیدند که در این باره صحبتی انجام ندهند. اما پرویز سروری از این موضوع استقبال کرد و صحبت رک و بی پرده ای را انجام داد.

 

پرویز سروری در خصوص اینکه ضیافت شام نمایندگان مجلس نهم و قالیباف گفت:اول باید به این  نکته اشاره کنم که ما با رفقای اصلاح طلبمان یک قول و قرار هایی گذاشته بودیم که در صحن علنی شورای شهر بحث های سیاسی انجام ندهیم.واقعا به این نتیجه رسیده بودیم که اگر بخواهیم وقتمان را صرف این موضوعات کنیم از بحث اصلی مان که پرداختن به شهر تهران دور می شویم. اما آنها زیر قولشان زدند و آقای انصاری دیروز در صحن علنی باز هم بحث سیاسی به راه انداخت و از این به بعد ما هم این کار را انجام خواهیم داد و بحث های سیاسی خودمان را در صحن علنی بازگو خواهیم کرد.

 

وی ادامه داد:در خصوص ضیافت شامی که بین نمایندگان مجلس نهم و قالیباف برگزار شد هم باید بگویم که یکی از بهترین کارهایی بوده که شهردار تهران انجام داده است و فکر نمی کنم که یک شام خوردن انقدر بحث داشته باشد!آقای قالیباف و نمایندگان مجلس در این جلسه فقط در خصوص مدیریت شهری و از آن مهم تر برنامه ششم توسعه بحث و گفت و گو کردند. قالیباف واقعا دلش نیست که برنامه ششم توسعه تصوب شود نیست و در این باره هم رایزنی هایی آن شب انجام داده است تا این اتفاق در مجلس نهم نیفتد.

 

وی ادامه داد: اگر این برنامه تصویب شود شهر داری ها دولتی خواهند شد و اگر آنها دولتی شوند خب به طور مسلم جایگاه خودشان را مانند قبل نخواهند داشت.

 

سروری در خصوص اینکه آیا درست است که قالیباف که به عنوان شهردار تهران است بخواهد چنین کاری را انجام دهد گفت:چه ایرادی دارد. بالاخره زمانیکه بحث مدیریت شهری در میان باشد خب باید با نمایندگان مجلس هم وارد مذاکره شود.من هیچ ایرادی نمی بینم و همانطور که گفتم بهترین کاری بوده که قالیباف می توانسته انجام دهد.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص هزینه های احتمالی این مراسم گفت:شک نکنید ما هم با این موضوع مشکل داریم که پول بیت المال باید درست هزینه شود. اما اگر ایشان می خواست تک تک نمایندگان مجلس را ببیند چقدر باید خرج می کرد! خب حالا تمامی نمایندگان مجلس میهمان ایشان بودند و در مورد مسایل مهمی صحبت شده است و فقط بحث شام نبوده است.

 

وی در خصوص عدم اطلاع رسانی و برگزاری بی سر و صدای این جلسه گفت:به چه دلیل باید اعلام می شد؟ آقای قالیباف شاید در روز بارها جلسه داشته باشد باید همه اش را اعلام کند؟ به نظر من مطرح کردن این مسائل منصفانه نیست.

 

وی ادامه داد:گمانه زنی های سیاسی هم که می شود واقعا درست نیست و واقعا تمام فکر و ذکر قالیباف مدیریت شهر است. اصلا چرا باید ایشان این کار را انجام دهد.من یادم هست پارسال یک شب قبل از انتخابات شورای عالی استان ها شخصی که قرار بود از طرف دولت کاندید شود ضیافت شامی را تدارک دید و میزبان بود. خب حالا چه اتفاقی افتاد؟ اصلا مگر کسی خبر دار شد؟ مگر ما تا به امروز به این موضوع پرداختیم؟پرداختن به این موضوعات واقعا کاری بیهوده است و باید در مورد مسایل خیلی مهم تری که در شهر تهران اتفاق می افتد بحث و گفت و گو کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن