اجتماعی و فرهنگی

هزینه یک شب بیمارستان دولتی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر محمدآقاجانی با انتقاد از فاصله میان قیمت تمام شده خدمات و تعرفه‌های مصوب، اظهار کرد: تعرفه‌های پزشکی طبق برنامه پنجم توسعه باید براساس قیمت تمام شده خدمت باشند که البته حق الزحمه پزشک نیز بخش کوچکی از آن است.

 

وی افزود: در حال حاضر فاصله تعرفه‌ها با قیمت تمام شده خدمت، بسیار زیاد است؛ مثلا تعرفه خدمات هتلینگ و یک شب اقامت بیمار در بیمارستان‌های دولتی حدود ۱۰۸ هزار تومان است، در حالی که همین خدمت براساس مصوبه شورای عالی بیمه برای امسال ۲۰۳ هزار تومان است؛ این یعنی تنها نیمی از هزینه‌ها به بیمارستان پرداخت می‌شود.

 

معاون درمان وزیر بهداشت

 

معاون درمان وزیر بهداشت این فاصله را باعث ارائه نامناسب خدمت در بیمارستان‌ها دانست و افزود: این موضوع خلاف قانون برنامه پنجم توسعه است، چراکه قیمت تمام شده با تعرفه‌ها فاصله زیادی دارد. به همین دلیل است که شورای عالی بیمه هر سال باید براساس قانون نرخ‌ها را مشخص کند، اما به دلیل محدودیت منابع هنوز با قیمت تمام شده فاصله زیادی داریم و البته چند سال است که تعرفه‌ها با تاخیر اعلام می‌شوند.

 

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: این فاصله کسری میان تعرفه‌های مصوب و قیمت تمام شده خدمت، اعتبار بیمارستان‌ها را در پی دارد و نشان دهنده فاصله بین هزینه و درآمد است. در نتیجه تاثیر خود را بر کیفیت خدمات نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن