شورای شهر

اعتراض به اجرایی نشدن مصوبات شورای شهر شیراز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حق نگر عصر دوشنبه در جلسه علنی شورای شهر شیراز، گفت: ۳ سال از عمر شورای شهر شیراز گذشت، حرکتی خستگی ناپذیر در شورا و شهرداری شکل گرفته که جای بسی شکر و سپاس دارد اما فرصت هایی نیز از دست رفت و انتظار این است که طی یکسال باقی مانده

با تلاش و کوشش مظاعف جبران مافات شود.

وی ادامه داد: مصوبه برگزاری همایش بین المللی گردشگری و معرفی شهر شیراز در سال اول شورای چهارم مطرح شد ولی هنوز اجرائی نشده است .

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: طرح جذب مخاطب دائمی برای شهر شیراز با واگذاری مکانهائی در بافت تاریخی برای ساخت هتل و زائرسرا توسط ۳۰ استان دیگر که کلید توسعه گردشگری در سطح ملی می باشد متاسفانه بدون بازخورد مثبت باعث یک فرصت سوزی ۴ ساله گردیده است و من مطمئن هستم اگر هدف گردشگری است قطعاً پروژه فوق باید اجرا گردد.

حق نگر ادامه داد: طرح توسعه جنوب شیراز که با عشق و علاقه تهیه شد و تقدیم شورا گردید و متاسفانه در کمیسیون تلفیق خیلی سطحی و بدون بررسی در آرشیو قرار داده شده یک فرصت سوزی است که باعث عقیم ماندن فعالیت های چشم گیر شهرداری منطقه ۹ گردیده است.

وی تاکید کرد: طرح احداث پارکینگ با ظرفیت ۱۵ هزار واحد در ده منطقه بر روی رودخانه خشک یا مجاور آن که قرار شد مطالعه و مکان یابی گردد و از مهمترین قابلیت های این طرح توسعه دوچرخه سواری و تامین سلامت شهروندان بود که این طرح نیز دچار فرصت سوزی شده است.

عضو شورای شهر شیراز ادامه داد: طرح تجمیع باغات قصردشت و تبدیل کل باغات قصردشت به ۲۴ قطعه ۵۰ هکتاری و اجازه احداث ۱درصد در هر قطعه که هم منافع باغداران و هم منابع شهروندان  و هم حفظ کل باغات را بدنبال خواهد داشت که متأسفانه هنوز بعد از گذشت ۲ سال نتیجه مطالعات از طرف مشاور ارائه نشده و تعداد طرح های دیگر که امیدوارم حداقل ۶ طرح فوق تا پایان عمر شورا اجرائی گردد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن