اجتماعی و فرهنگی

۴۱ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامتند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر محمدجواد کبیر در نشست هم اندیشی ریاست دانشگاه علوم پزشکی لرستان و بیمه سلامت لرستان، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۱ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند و در سال ۹۳ و ۹۴ براساس مصوبه دولت تدبیر و امید، همه افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بودند و همه افراد محروم و آسیب‌پذیر تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: برنامه بیمه سلامت در سال ۹۵ توجه به شعار اقتصاد مقاومتی و ساماندهی بیمه شده‌هایی است که براساس فرامین مقام معظم رهبری تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفتند.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد که براساس منابع، مصارف بیمه را اصلاح کنیم و از ظرفیت‌های ایجاد شده با رعایت ضوابط و استانداردها خدمات لازم به بیمه شدگان را از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء دهیم.

کبیر در خصوص بدهی بیمه سلامت کشور به طرف‌های قرارداد نیز گفت: بیمه سلامت در کشور ۶۵ هزار میلیارد ریال به سازمان‌های طرف قرارداد بدهکار است که ۲۰ هزار میلیارد ریال آن مربوط به سال‌های ۹۲ و ۹۳ بوده که همچنان به عنوان کسری باقی مانده است.

وی اضافه کرد: این در حالی است که ۸۵ درصد منابع بیمه سلامت از محل منابع عمومی و اعتبارات برنامه تحول نظام سلامت تامین می‌شود، به میزان ۲۰ هزار میلیارد ریال مطالبه دارد که اگر مطالبات بیمه سلامت به موقع پرداخت شود این سازمان نیز قادر خواهد بود که بدهکاری خود به دانشگاه‌ها را به موقع پرداخت کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن