اجتماعی و فرهنگی

تراول‌های ۵۰ هزاری چطور جعل می شد؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در مورخه ۱۰ اردیبهشت ۹۵، در پی کسب اخبار و اطلاعات در خصوص فروش تراول چک های مجعول توسط فردی بنام مجید . ف ( ۲۴ ساله ) در محدوده میدان ونک، مأموران تیم تجسس کلانتری ۱۰۳ گاندی در محدوده میدان ونک حاضر شده و بلافاصله با شناسایی مجید اقدام به دستگیری وی نموده که در بازرسی اولیه از موتورسیکلت آپاچی همراه مجید نیز نیز موفق به کشف دهها برگ اسکناس ۵۰ هزار تومانی مجعول شدند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جعل و به دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه ۳۶ تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مجید پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ صراحتا به تلاش برای فروش تراول چک های مجعول اعتراف و عنوان داشت : قصد داشتم تا تعداد ۸۰ برگ تراول چک ۵۰ هزار تومانی مجعول را مجموعا به مبلغ ۱۵۰ هزار تومان بفروشم که دستگیر شدم.

مجید در ادامه اظهاراتش مدعی شد: تراول چک ها را در داخل ایستگاه مترو از شخصی بنام میثم گرفته و هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی از میثم ندارد.

در حالیکه مجید در اظهارات اولیه، فردی بنام میثم را به کارآگاهان معرفی و مدعی شده بود که هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی از این شخص در اختیار ندارد اما در ادامه تحقیقات به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به کذب بودن اظهارات اولیه در خصوص فردی با هویت میثم، عنوان داشت: تراول چک های جعلی را از شخصی بنام «غلامرضا . خ» ( 33 ساله) تحویل گرفتم.

با شناسایی مخفیگاه غلامرضا در بزرگراه رسالت – خیابان مجیدیه شمالی، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اخد دستور قضایی به این محل مراجعه کرده و ضمن دستگیری غلامرضا . خ ، در بازرسی از این محل موفق به کشف دهها برگ تراول چک مجعول، مُهرهای مجعول متعلق به مراکز تحصیلات تکمیلی، دهها برگ گواهینامه مجعول پایان تحصیلات دوره متوسطه، دهها برگ گواهینامه مجعول پایان دوره پیش دانشگاهی، یک دستگاه کپی تمامی رنگی مورد استفاده در چاپ مدارک جعل شده و …. شدند.

با دستگیری و انتقال غلامرضا  . خ به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ و بررسی سوابق وی مشخص شد که وی از مجرمین سابقه داری است که پیش از این نیز به اتهام صدور دهها مدرک تحصیلی مجعول دستگیر و به ۸ سال زندان محکوم شده که با تأمین قرار وثیقه از زندان خارج شده است.

متهم در خصوص سابقه خود در خصوص جعل مدارک تحصیلی با اشاره به داشتن مدرک معادل دکتری در رشته IT عنوان داشت که در آن پرونده دهها برگ مدرک جعلی مربوط به پایان دوران متوسطه ( اخذ دیپلم ) را به دهها نفر فروخته که دستگیر و روانه زندان شده است.

 

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه با اقدامات پلیسی بعمل آمده در این پرونده تمامی تراول چک های جعلی آماده شده جهت توزیع، قبل از هرگونه اقدام متهمین کشف و توقیف شد.

سرهنگ کارآگاه نادربیگی خاطرنشان کرد: هر دو متهم با صدور قرار قانونی و جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن