مدیریت شهری

خطر وقوع سیلاب در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علیرضا جاوید در اولین کنفرانس ملی احیا و ساماندهی رودخانه‌های شهری گفت: شهر تهران سابقه نیم قرن دارد.

وی با بیان اینکه تهران به توپوگرافی طبیعی بازگشته است، گفت: در طرح جامع راهبردی ساختاری به درستی به این موضوع توجه شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه هشت رودخانه در تهران موجود است گفت: از منتهی‌علیه غرب رودخانه وردآورد و در منتهی‌علیه شرق سرخه حصار را داریم.

جاوید ادامه داد: در گذشته رودخانه‌ها محل انباشت زباله،‌نخاله بودند اما امروز این ناهنجاری‌ها برطرف شده است.

وی به ساخت بوستان نهج‌البلاغه در رود دره فرحزاد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این بوستان به فاز ۳ رسیده است و دهها هزار متر فضای سبز به تهران اضافه شده است.

جاوید یادآور شد: همچنین بوستان جوانمردان در منطقه ۵ و ۲۲ ساخته شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه تهران ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد گفت: بارش‌ها کم است ولی همین بارش‌ها نیز به صورت نامنظم است.

معاون فنی عمران شهرداری تهران با اشاره به اینکه خطر وقوع سیلاب در تهران وجود دارد، گفت: از سیل تجریش ۳۰ سال بیشتر نگذشته است که تعداد زیادی کشته و مجروح بر جای گذاشت و ممکن است دوباره در معرض خطر سیلاب باشیم.

وی از داشتن برنامه‌های جامع برای ساماندهی رودخانه‌های شهر تهران خبر داد.

جاوید با بیان  اینکه اگر سه کار در تهران انجام نشود مشکلات زیادی در پایتخت ایجاد می‌شود، گفت: یکی از این اقدامات تکمیل شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی، دیگری تکمیل شبکه فاضلاب و سومین مورد توسعه حمل‌ونقل سریع و ارزان با محوریت مترو است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن