اجتماعی و فرهنگی

تلاش دو فراکسیون مجلس دهم برای یارگیری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  منتخبان مجلس دهم صبح شنبه در نشستی به دعوت علی لاریجانی در محل مجلس قدیم حضور پیدا کردند و پس از آن به نشست‌های جداگانه دو فراکسیون فراگیر (اصولگرایان) و امید (اصلاح‌طلبان) رفتند تا روشن شود کدام‌یک از این دو فراکسیون سیاسی مجلس دهم می‌توانند اکثریت پارلمان را در دست بگیرند.

بنا به گفته عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل در مجلس و منتخب دوره دهم، در نشست عصر شنبه فراکسیون فراگیر که به دعوت آیت‌الله موحدی کرمانی در مجلس قدیم برگزار شد، ۱۵۴ نفر حضور داشتند. در همین حال برگزارکنندگان نشست هم‌اندیشی فراکسیون امید تعداد منتخبین حاضر در این نشست را ۱۵۸ نفر عنوان کردند.

اگر مجموع شرکت‌کنندگان در نشست دو فراکسیون را ۳۱۲ و منتخبین مجلس دهم که در نشست صبح شنبه حضور داشتند را ۲۷۲ نفر حساب کنیم، به این نتیجه خواهیم رسید که منهای مینو خالقی که در نشست صبح شنبه دعوت نداشته، ۳۹ نفر به صورت مشترک در نشست دو فراکسیون حاضر شده‌اند.

حاضران در نشست فراکسیون فراگیر همچنین در حالی از حمایت این فراکسیون از ریاست علی لاریجانی در مجلس دهم سخن گفتند که برگزارکنندگان نشست فراکسیون امید می‌گویند این فراکسیون وارد موضوع رییس و هیات رییسه مجلس دهم نشده است.

یوسفیان ملا گفته که در نشست فراکسیون فراگیر علاوه بر ۱۵۴ منتخب حاضر ۲۷ نفر نیز به صورت تلفنی حمایت خود را از علی لاریجانی اعلام کردند و بنابراین نتیجه گرفته که ۱۸۱ نفر از منتخبان مجلس دهم از ریاست علی لاریجانی حمایت می‌کنند. این در حالی است که برای اعلام نظر فراکسیون امید درباره ریاست مجلس باید حداقل تا نشست شنبه آینده این فراکسیون صبر کرد و دید که یارگیری دو فراکسیون به نفع کدام‌یک خاتمه می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن