اجتماعی و فرهنگی

در مراسم تجلیل از معمان نمونه تهران چه گذشت؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  اسفندیار چهاربند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران امروز در مراسم بزرگداشت هفته معلم و تجلیل از معلمان نمونه شهر تهران که در خانه معلم منطقه ۳ برگزار شد، اظهار داشت: مراسم هفته بزرگداشت مقام معظم با حضور در مرقد مطهر امام خمینی(ره) آغاز شد و با دیدار با رهبر معظم انقلاب، رئیس‌جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه یافت.

وی ادامه داد: پیام وزیر آموزش و پرروش در تمام این ملاقات‌ها با مسئولان، توجه به آموزش و پرورش و تأکید بر معلم بود و آموزش و پرورش را از این منظر بزرگ می‌دانست که بزرگی آن به بزرگی مقام معلم است و امسال که سال «اقتصادی مقاوتی، اقدام و عمل» است، مجلس و دولت باید بیشتر از گذشته به جامعه معلمان توجه کنند.

چهاربند با بیان اینکه ۴ سرمایه در دنیا شناسایی شده که شامل سرمایه‌های انسانی، فرهنگی، اجتماعی و طبیعی است و سرمایه انسانی محور آنهاست، افزود: این سرمایه به تنهایی، دانش و مهارت نیست، بلکه نیاز به سرمایه فرهنگی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد: در جاهایی که سرمایه اجتماعی نیست، سرمایه انسانی و طبیعی مورد بهره‌برداری قرار نمی‌گیرد و سرمایه انسانی با مهاجرت روبه‌رو می‌شود، اما مجموعه این سرمایه‌ها و ترکیب آنها باعث توسعه کشور می‌شود.

وی تأکید کرد: محور و کانون سرمایه فرهنگی، اجتماعی و انسانی، آموزش و پرورش است و باید سرمایه انسانی، اجتماعی و فرهنگی شکل گیرد و این شدنی نیست مگر اینکه آموزش و پرورش توانایی پرورش و تولید چنین سرمایه‌ای را داشته باشد.

چهاربند با بیان اینکه معلم محور تمدن و توسعه است، گفت: اگر بتوانیم به معلمان خود بپردازیم و آنها را به شایستگی‌هایی برای خلق سرمایه مسلط کنیم، توسعه و تعالی در انتظار جامعه است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: هفته معلم فرصتی است تا به مسئولان تذکر داده شود تا زمانی که به معلم توجه نشود، آینده یک آرزوست و باید کار و اقدام عملی کنیم و ذهن معلمان از حداقل‌های نیاز زندگی خود آسوده باشد تا این نسل را پرورش دهد.

وی افزود: تمام تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهایی که امضا می‌شود و گشایش‌هایی که در پسابرجام به لطف مذاکرات شهامت‌گونه دیپلماسی کشور به وجود می‌آید، زمانی به نتیجه می‌رسد که دارای معلمانی باشیم که بتوانند انواع سرمایه‌ها را شکل دهند.

چهاربند با بیان اینکه در پسابرجام اولویت اول آموزش و پرورش، معلم و تشکیل سرمایه انسانی است، تصریح کرد: محور آن معلم است و این قراردادها بدون وجود آموزش و پرورش ابتر است و نباید فکر کنیم که آموزش و پرورش زینت بوده بلکه اولویت است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران از توجه وزیر آموزش و پرورش در زیر بار رفتن دریافت وام ۹۰۰ میلیارد تومانی برای پرداخت مطالبات بازنشستگان که در یکصد سال اخیر بی‌سابقه بوده است، تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا