اجتماعی و فرهنگی

در نمایشگاه کتاب چند هزار غذا توزیع می شود؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  رضا قدیمی درباره روند انتخاب غرفه داران برای ارائه غذا در نمایشگاه شهر آفتاب اظهار کرد: حدود دو ماه قبل مزایده‌ای برای ارائه غذا در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار شد که طی آن ۷۰ شرکت که فرآیند تولید غذا از تهیه مواد اولیه تا طبخ و بسته بندی را انجام می دادند، در این مناقصه شرکت کردند.

قدیمی با بیان اینکه ۱۰برند که در جایگاه نخست کشور قرار دارند، برنده نهایی این مناقصه شدند، تاکید کرد: کیفیت محصولات این شرکت ها در سطح کشور سبب شده تا این شرکت ها در زمینه تولید غذا فروشگاه‌های زنجیره‌ای دایر کنند.

 

به گفته مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در حال حاضر تیم ۲۰ نفره نظارت شامل پزشک، کارشناس ارشد مواد غذایی، هر غرفه را در طول روز بین ۴ تا ۵ بار ارزیابی بهداشتی و کیفیت می‌کنند.

 

وی افزود: هر روز نمونه‌ای تصادفی از مواد غذایی ارائه شده در غرفه‌های مواد غذایی به آزمایشگاه میکروبیولوژی ارسال می شود که با گذشت ۴۸ تا ۷۲ ساعت ازکشت آزمایشگاهی، نتایج بررسی شده و موارد مشکوک گزارش شود.

 

قدیمی با اشاره به اینکه روزانه ۴۰۰ هزار پرس غذا در بین بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب توزیع شده است، تاکید کرد: طی سه روز برگزاری نمایشگاه کتاب یک میلیون و ۲۰۰هزار نفر از غذای ارائه شده خریداری کرده‌اند اما هیچ گزارشی از غذای فاسد و یا مسمومیت بر اثر مصرف غذا نداشته‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه نخستین روزهای برپایی نمایشگاه در مجموعه آفتاب در حال طی شدن است، خاطر نشان کرد: واقعیت آن است که شهرداری تهران به عنوان متولی شهر آفتاب تمام تلاش خود را بکار گرفته تا در ارائه خدمات همچون آب و غذا بهترین شرایط فراهم باشد و در این شرایط ممکن است پاره ای اشتباهات نیز رخ دهد که اما وجود برخی ایرادات در مقابل حجم بزرگ خدمات باید مورد توجه باشد نه آنکه معیار سنجش غذا بر اساس یک یا دو اظهار نظر صورت گیرد.

 

بنا به گزارش تهران سما، مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر اینکه اگر شرکتی ایرادات جدی در خصوص محصولات غذایی داشته باشد مانع عرضه محصولات آن در نمایشگاه شهر آفتاب می شویم ، تصریح کرد: اگر قرار باشد از ۱۰۰ نمره برای شرکت های ارائه دهنده غذا ارزش گذاری کنیم همه شرکت ها نمره بالای ۹۰ را دریافت می کنند و این بدان معنا است که ایرادات موجود جزئی و قابل رفع بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن