اجتماعی و فرهنگی

عامل جنایت در مستی، دستگیرشد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  در ساعت ۲۳:۳۰ یکم اسفندماه سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی، وقوع یک فقره نزاع و درگیری منجر به جرح به کلانتری ۱۱۴ غیاثی اعلام شد که با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد جوانی ۱۹ ساله به نام محمدصادق . ش بر اثر اصابت جسم سخت از ناحیه سر دچار جراحت شدید شده است که بلافاصله به بیمارستان انتقال داده شد.

دو نفر از دوستان محمد صادق که شاهد صحنه درگیری محمدصادق با جوان دیگری حدودا ۱۹ ساله بودند، در اظهارات خود به مأموران گفتند: در خیابان امیر سلیمانی به صورت پیاده در حال تردد بودیم که ناگهان یک موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ با دو سرنشین جوان به ما نزدیک شدند. راننده موتور جوانی حدودا ۱۶ – ۱۷ ساله و ترک نشین موتور جوانی حدودا ۱۹ ساله بود. ترک نشین موتور که با محمدصادق چشم تو چشم شده بود و در عین حال در حالت طبیعی قرار نداشت، پس از قدری درگیری لفظی با محمدصادق، ما را تهدید کرد که تا دقایقی دیگر مجددا به محل بازمی‌گردد و اگر این‌بار نیز ما را در محله‌اش ببیند، با ما درگیر خواهد شد؛ سپس هر دو نفر از محل رفتند.

این دو نفر در خصوص نحوه وقوع درگیری و مجروح شدن محمدصادق نیز گفتند: خیابان امیرسلیمانی را ترک کرده و به خیابان عجب گل رفته بودیم که ناگهان همان دو جوان موتورسوار به طرف ما آمدند؛ ترک نشین موتور که در مرتبه اول ما را تهدید کرده بود، این بار از موتور پیاده شد و چاقویی حدودا ۲۰ سانتی را از زیر لباسش خارج کرد و با محمدصادق درگیر شد، در یک لحظه وی ضربه ای محکم به ناحیه سر محمدصادق وارد کرد که بر اثر شدت ضربه، محمدصادق بر روی زمین افتاد و آن دو جوان موتورسوار با مشاهده صحنه، به سرعت از محل متواری شدند و ما نیز بلافاصله با ۱۱۰ و اورژانس تماس گرفتیم.

با انتقال محمدصادق به بیمارستان، وی به علت شدت جراحت وارد شده به ناحیه سر دچار کما شده و با وجود انجام اقدامات درمانی به علت ضربه مغزی ناشی از اصابت جسم سخت در تاریخ چهارم اسفندماه فوت کرد. همزمان با اعلام خبر فوت محمدصادق به کلانتری، نوجوانی حدودا ۱۶ ساله به بیمارستان مراجعه و در خصوص وضعیت سلامتی متوفی سؤالاتی را از پرسنل بیمارستان کرد که کارکنان بیمارستان با مشاهده وضعیت اضطراب در چهره وی و همزمان با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان، موضوع را به آنان اطلاع دادند. نوجوان ۱۶ ساله با مشاهده مأموران قصد فرار از بیمارستان را داشت اما دستگیر و به کلانتری ۱۱۴ غیاثی منتقل شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد، پرونده به همراه یک متهم ۱۶ ساله به نام حامد . ط و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۲۹ تهران، برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. حامد در مراحل اولیه دستگیری مدعی شده بود که هیچگونه اطلاعات دقیقی در خصوص مشخصات ترک‌نشین موتور و در واقع همان عامل جنایت ندارد، اما پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی اعتراف کرد که درگیری توسط یکی از بچه محل‌هایش به نام منصور . م ( ۱۹ ساله ) انجام شده است.

حامد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در حال چرخیدن با موتور در خیابان بودم که ناگهان منصور مرا صدا زد و گفت که در مراسم جشن تولد یکی از دوستانش مقدار زیادی مشروبات الکلی استفاده کرده و به همین علت در حالت طبیعی قرار ندارد. به این بهانه درخواست کرد تا با موتور قدری او را بچرخانم تا سرش قدری باد خورده و آرام شود. در حال پرسه زدن و چرخیدن در خیابان امیرسلیمانی بودیم که منصور با متوفی چشم تو چشم شد و از من خواست تا توقف کنم، در حالیکه پشت موتور نشسته بود، آن سه جوان را تهدید کرد که اگر بار دیگر آنها را در داخل محل ببنید، این‌بار با آنها درگیر خواهد شد و پس از آن از محل دور شدیم. پس از دقایقی چرخیدن در داخل خیابان بار دیگر با همان سه جوان این بار در خیابان عجب گل برخورد کردیم که این بار منصور از موتور پیاده شد و بی‌هیچ مقدمه‌ای با کشیدن قمه از زیر لباسش به سمت یکی از آن سه نفر رفت و با چاقو ضربه‌ای به سرش وارد کرد که آن جوان روی زمین افتاد؛ منصور به سرعت سوار موتور شد و من نیز به سرعت محل را ترک کردم. پس از آن دیگر منصور را ندیدم.

با شناسایی محل سکونت منصور و انجام تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که منصور پس از متارکه پدر و مادرش، به همراه مادربزرگش زندگی کرده و در زمینه خرید فروش موادمخدر و مشروبات الکلی فعالیت دارد.

در ادامه تحقیقات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که منصور پس از وقوع درگیری از تهران متواری شده است؛ تحقیقات برای دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار داشت که کارآگاهان اطلاع پیدا کردند منصور پس از متواری شدن از تهران، ابتدا به شمال کشور و از آنجا به شرق کشور رفته است. تحقیقات برای شناسایی آخرین مخفیگاه منصور همچنان در دستور کار قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مدت کوتاهی به تهران آمده و بلافاصله از تهران به جنوب کشور و شهر دزفول متواری شده است.

سرانجام با شناسایی آخرین مخفیگاه متهم در یکی از باغ‌های حاشیه شهر دزفول، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با اخذ نیابت قضایی به دزفول اعزام و سرانجام در ساعت یک بامداد روز چهاردهم اردیبهشت ماه موفق به دستگیری "منصور . م" شدند.

منصور . م پس از دستگیری و انتقال به اداره دهم صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و اظهارات دوستان متوفی و همچنین حامد را تایید کرد.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن