سیاسی

هیچ گاه امکان سازش ما با آمریکا وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران با تبریک ایام مبعث اظهار کرد: در روز مبعث، پیامبر(ص) پرچم مبارزه با جاهلیت در همه قرون را برافراشت.

وی با بیان اینکه جاهلیت و استکبار با جریان توحید دو جریان مقابل یکدیگر هستند، گفت: ابوجهل ابوسفیان و ابولهب نماد جریان جاهلیت در زمان پیامبر(ص) بودند و جاهلیت امروز ما، شیطان بزرگ آمریکا است.

امام جمعه موقت تهران افزود: مقابله اسلام با استکبار در همه زمان ها، امروز در سخت ترین شرایط خود به سر می برد؛ زیرا استکباردر شرایط کنونی مجهز به تکنیک، علم و صنایع است و امروز مسئولیت امت سخت تر از زمان ظهور پیغمبر(ص) است.

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: مقابله با آمریکا به حکم یک وظیفه و مبارزه با ظلم، تعدی، ترور، کودتا و فریب محسوب می شود و به حکم اسلام هیچ گاه امکان سازش ما با آمریکا وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به مصادره اموال ایران توسط ایالات متحده خاطرنشان کرد: دست اندازی آمریکای قلدر، غارتگر، بی ارزش، پست و پلید روح برجام را زیر پا گذاشت و دادگاه های آن، پول ملت را مصادره و ضبط کردند و دولت این کشور نیز از حکم این دادگاه ها حمایت کرد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: من با توکل به خدا اعلان می کنم که خدای متعال وعده داده انقلاب ما پیروز است و آمریکا و جریان استکبار رو به اضمحلال قرار دارد و با اقتداری که ما در پیش داریم، انشاءالله حقوق خود را از جهان استکبار خصوصا حلقوم آمریکا بیرون خواهیم کشید.

حجت الاسلام  صدیقی  با اشاره به خصوصیات ایام مبعث اظهار کرد: مبعث یک انگیزش، دگرگونی، تحول و حیات بعد از ممات است و یک جهش بعد از رکود و افسردگی بر جان بشریت محسوب می شود. بعثت جریان نجات بشر و مقابله با جاهلیت مرگبار و احیای همه ارزش هاست.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: بعثت یعنی گستردگی سفره الهی و یعنی انسان مقام خود را که خلیفه اللهی است پیدا کند. کسانی که در مکتب انبیا تربیت شده اند می توانند خلیفه خدا بوده و رنگ خدا داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به روز معلم، هفته کارگر و روز جمعیت هلال احمر اظهار کرد: کارگران ما می توانند مظهر خدا باشند زیرا خداوند نیز همواره در حال کار است. کارگران در این انقلاب امتحان خوبی پس داده اند و در دوران انقلاب خون دادند و سهمی در آن دارند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: کارگران در دوران پیش از انقلاب در تحصن شرکت نفت با حقوق ناچیز از همه چیز خود گذشتند و به امام (ره) لبیک گفتند در آن دوران چپی ها می خواستند انقلاب معنوی ما را شبیه انقلاب شوروی و چین کنند اما کارگران در برابر آنها ایستادند.

حجت الاسلام  صدیقی خاطرنشان کرد: کارگران در شرایط تهدید و تحریم که بسیاری از کارگاه ها تعطیل شده است و آنها نیز بیکار شده اند روح انقلابی و صبر خود را حفظ کرده اند. البته من نمی توانم برخی مسائل را اینجا بیان کنم اما در دو، سه سال اخیر بسیاری از کارگران ما بیکار شده اند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه معلمین ما سرنوشت سازان انقلاب هستند تصریح کرد: حقوق معلمین باید متناسب با کاری که انجام می دهند باشد. این قشر در طول انقلاب صبوری و متانت بسیاری داشته است از دولت توقع می رود به گونه ای مدیریت کند که کرامت قشر معلم و کارگر در جامعه ما در خور انسان های مجاهد و رزمنده باشد.

وی با تاکید بر اینکه بالا بردن دستمزد معلمین و کارگران و ایجاد توازن میان درآمد و هزینه های آنها یکی از وظایف دولت است گفت: این دو قشر نباید مشکلی در زندگی داشته باشند و باید بتوانند حد متوسطی از زندگی را به دست آورند.

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: کارگران ما در اقتصاد مقاومتی در خط مقدم جبهه هستند و می توانند این آرمان مقدس را محقق و سنگر انقلاب را مقاوم کنند. در این مسیر کارگران آمادگی دارند ولی مدیریت و برنامه گذاری باید آنها را در این میدان شکوفا کند.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه چارچوب های اداری آموزش و پرورش در کشور ما سوغاتی غرب است و کتاب هایی که در اختیار جوانان و نوجوانان ما قرار دارد متناسب نیازهای مملکت ما نیست گفت: کشور ما یک کشور انقلابی است امروز فرزندان ما باید با سیره ائمه اطهار آشنا شوند. اگر الگوی مصرف می خواهیم ابتدا باید از فرزندان خود شروع کنیم و باید آموزگاران ما نوجوانان و جوانان را در مدارس در چارچوب این مسیر تعلیم دهند.

وی افزود: ما کشوری هستیم که همیشه دشمن داریم و نمرودیان اطراف ما آتش ایجاد کردند. امروز ابراهیم انقلاب ما در آتش نمرودیان قرار دارد بنابراین فرزندان ما باید با این جبهه آشنایی کامل داشته باشند و باید خون شهدا در رگ فرزندان ما تزریق شود.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مساله ولایت باید در کتاب های دبستان و دبیرستان گنجانده شود و باید ببینیم در مقابل این همه رذالت ها و تبلیغات استکباری چطور می توانیم این مهم را به فرزندان خود تزریق کنیم.

حجت الاسلام صدیقی خاطرنشان کرد: ما امروز به یک تحول بنیادین در آموزش و پرورش نیاز داریم و در مدیریت کارگران و کارگاه ها نیز باید تحولی ایجاد شود تا در عرصه اقتصاد توان مقابله با پنجه های پلید استکبار را داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه گناه از جمله گناه سیاسی، اقتصادی و اجتماعی انسان را ساقط می کند گفت: سیاست زده کردن کشور از اشد گناهان است چرا که جامعه را چند قطبی می کند و مردم را به جان هم می اندازد و رنگ و ننگ می دهد و ولایت مداری و توحید را از انسان می گیرد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه من در این روزها بدحجابی و بی حجابی را در مسیرها کمتر مشاهده می کنم گفت: بسیاری از کسانی که حجاب را رعایت نمی کنند افرادی معتقد هستند و از کار خودشان خوششان نمی آید باید مدارس، دانشگاه ها و روانشناسان ما این نوع مسائل را که شیوع اجتماعی پیدا کرده است بررسی کنند.

حجت الاسلام  صدیقی افزود: این مساله تنها به نیروی انتظامی مرتبط نمی شود بلکه باید دست اندرکاران فرهنگی ما و همچنین روزنامه و رسانه های ما که غالبا به مسائل سیاسی و داغ کردن صحنه اختلافات می پردازند یک مقدار فعالیت ها و قلم شان را به این مساله معطوف سازند و حفظ ناموس و عفت کنند.

وی تاکید کرد: ما از نیروی انتظامی که در این مسیر انجام وظیفه می کند تشکر و حمایت می کنیم و از همه بانوان و زنانی که این مساله را رعایت می کنند قدردانی می کنیم.

امام جمعه موقت تهران در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با این نوع گناهان طوری برخورد صورت گیرد که مشخص شود این کشور، کشور قران، پیامبر، ائمه اطهار و ولایت است. تا ما خودمان اصلاح و درست نشویم مجاری تدبیری کشور درست نخواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن