اجتماعی و فرهنگی

درمان رایگان بیماران تومور مغزی صحت ندارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدمحمدحسین میردهقان در واکنش به انتشار خبری مبنی بر اینکه بیمارستان رضوی از ۲۶ اردیبهشت تا ۳ خرداد بیماران تومور مغزی را به صورت رایگان درمان می‌کند، گفت: در تماسی که رئیس بیمارستان رضوی با بنده داشت اصل قضیه تکذیب شد.

وی افزود: موضوع این است که در آن زمان قرار است یک کنگره با حضور جراحان مغز و اعصاب از کشورهای مختلف برگزار شود و همچون سایر همایش‌ها تبادل علمی و بحث و بررسی صورت می‌گیرد که قطعا ما از این موضوع در راستای ارتقای جایگاه علمی کشور استقبال می‌کنیم.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت تأکید کرد:‌ اما هرگونه دخالت در بحث درمان نیاز به مجوز وزارت بهداشت دارد و هیچ پزشکی بدون تأیید مدرک تحصیلی و پروانه مطب حق دخالت در امور درمانی در هیچ یک از شهرهای ایران را ندارد.

میردهقان تصریح کرد: ممکن است یکی از مفاخر علمی در یکی از رشته‌ها حضور داشته باشد که باز هم برای هر اقدامی نیازمند مجوز از وزارت بهداشت خواهد بود.

وی ادامه داد: در واقع هر پزشکی که بخواهد در ایران عمل جراحی کند و در امر درمان دخالت کند باید مدرکش از طرف ایران تأیید شود.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در واقع ما باید حقوق بیمار را رعایت کنیم و بیماران باید بدانند که چه شخصی آنها را عمل می‌کند و اگر مشکلی پیش بیاید چه کسی پاسخگو خواهد بود.

به گزارش فارس؛ مدتی است که اخباری تحت این عنوان که بیمارستان رضوی از تاریخ ۲۶ اردیبهشت الی ۳ خرداد ۹۵، بیماران تومور مغزی بی بضاعت را توسط تیم پزشکی ایرانی- آلمانی بصورت رایگان درمان می‌کند؛ در فضای مجازی منتشر می‌شود که با پیگیری‌های انجام شده خبر توسط مسئولان مربوط تکذیب شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن