اجتماعی و فرهنگی

جزئیات اصلاح قانون پذیرش دانشجو

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابراهیم خدایی در خصوص وضعیت اعمال سوابق تحصیلی در کنکور با توجه به مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بعد از رای دیوان عدالت اداری در خصوص ابطال سهم سوابق تحصیلی در کنکور، بحث حل مشکل و ایجاد روش اجرایی در این رابطه مطرح شد. 

وی افزود: مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوبه سال ۹۲ را طی روزهای اخیر در دستور کار قرار داد و کلیات آن تصویب شد.

رئیس سازمان سنجش گفت: پس از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو، در روز یکشنبه هفته آینده (۱۹ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی بررسی جزئیات این طرح را در دستور کار قرار خواهد داد.

خدایی مطرح کرد: در اصلاحیه قانون سنجش و پذیرش دانشجو بحث سوابق تحصیلی مجددا بازتعریف شده است، در قانون قبلی سوابق تحصیلی ۳ سال دوره متوسطه مدنظر بود  اما هم‌اکنون علاوه بر آن سوابق تحصیلی دوره پیش‌دانشگاهی نیز مدنظر است و تعداد کامل دروس به تعدادی از دروس تغییر یافته است.

وی ادامه داد: به شورای سنجش و پذیرش دانشجو اجازه داده شده است، سهم سوابق تحصیلی را به تدریج و براساس تحت پوشش قرار گرفتن امتحانات نهایی افزایش دهد. همچنین آموزش و پرورش به جبران سوابق تحصیلی برای افرادی که تقاضای جبران را دارند، مکلف شد حفاظت و امنیت امتحانات نهایی باید افزایش یابد.

رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: یکشنبه هفته آینده با بررسی جزئیات سهم سوابق تحصیلی در کنکور تعیین تکلیف می‌شود تا بدانیم چه مسیری را باید پیش برویم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن