اجتماعی و فرهنگی

روسیه هم در نمایشگاه کتاب غرفه زد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرگئی کایکیین رئیس اداره کل نمایشگاه‌های کتاب روسیه با حضور در مراسم افتتاحیه غرفه روسیه در نمایشگاه کتاب تهران که چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت برگزار شد با ابراز خرسندی از حضور کشور روسیه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان میهمان ویژه ابراز امیدواری کرد حضور روسیه در نمایشگاه کتاب تهران قدم موثری در همکاری‌های بعدی دو کشور ایران و روسیه باشد.

 

 

او سپس به برنامه‌ها و فعالیت‌های غرفه روسیه در نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و گفت: بخشی از فعالیت‌های ما در غرفه روسیه مربوط به معرفی ادبیات و بخصوص کتاب‌های کودک و نوجوان و همچنین آموزش زبان روسی است.

 

 

رییس نمایشگاه کتاب مسکو ادامه داد: البته بخش مرکزی غرفه ما متعلق به جمهوری تاتارستان است.

 

 

کایکیین همچنین گفت: ما در غرفه روسیه بیش از ۶۰ برنامه شامل ملاقات با نویسندگان، میزگردهایی در زمینه‌ ‌آثار ادبی و همچنین برنامه‌های آموزشی و کارگاه‌هایی برای کودکان داریم. بخش بزرگی از برنامه‌های ما به معرفی فرهنگ روسیه و نمایش فیلم اختصاص دارد.

 

 

در این مراسم، رضا نوعی – مسئول سالن کشورهای خارجی بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران – به میهمان ویژه بودن ایران در نمایشگاه کتاب سال گذشته کشور روسیه اشاره کرد و افزود: سال گذشته تعداد ۱۹ نویسنده و شاعر ایرانی در این نمایشگاه شرکت داشتند.

 

سپس آبتین گلکار به عنوان نماینده‌ای از جامعه ادبی ایران گفت: در ایران علاقه‌ زیادی به ادبیات روسی دارد و ادبیات و زبان روسی در بیش از ۱۰ دانشگاه ایران آموزش داده می‌شود.

 

 

او در ادامه اظهار کرد: هر ساله بیش از ۲۰۰ دانشجو برای یادگیری زبان روسی وارد دانشگاه‌های ایران می‌شوند.

 

 

این مترجم ابراز امیدواری کرد شرکت طرفین روسی و ایرانی در نمایشگاه‌های کتاب دو کشور عامل مهمی برای گسترش فعالیت‌های فرهنگی دو کشور باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن