اجتماعی و فرهنگی

قابل توجه مسئولان نمایشگاه کتاب

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از صبح چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت درهای خود را در شهر آفتاب (واقع در اتوبان خلیج فارس) به روی مردم گشود. با این‌که به علت تازه‌ آماده شدن مکان برگزاری نمایشگاه کتاب، برخی از نقص‌ها – آن هم در روز اول – دور از ذهن نیست، اما باید گفت به نظر می‌رسد اقداماتی لازم است تا نمایشگاه کتاب برای مخاطبان آماده شود.

 

 

برای مثال شهرداری تهران با این‌که خط مترو منتهی به شهر آفتاب را آماده کرده است، اما طبق مشاهدات تابلوهای راهنمای خط شهر آفتاب به درستی مشخص نیست و بسیاری از مسافران مسیر حدفاصل ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب را به اشتباه با قطارهای حرم مطهر طی می‌کنند و با سردرگمی و پس از صرف زمان زیادی دوباره باید برگردند و با قطارهای منتهی به شهر آفتاب به نمایشگاه کتاب بیایند. این ایراد بیشتر ناشی از مشکل اطلاع‌رسانی و نبود تابلوهای راهنما در مسیر است.

 

 

به نظر می‌رسد مخاطبان نمایشگاه کتاب از صبح نخستین روز آغاز به کار نمایشگاه استقبال خوبی از نمایشگاه کرده‌اند، اما بسیاری از غرفه‌های ناشران هنوز آماده نیست یا در حال آماده‌سازی است.

 

 

دستگاه کارت‌خوان بسیاری از غرفه‌داران هنوز وصل نشده است. به برخی از آن‌ها دستگاه کارت‌خوان ارائه نشده و یا دچار قطعی برق هستند. از سوی دیگر، برخی از غرفه‌داران از سرویس‌های بهداشتی که به صورت کانکس در محوطه گذاشته شده است ناراضی‌اند.

 

همچنین به علت ناآشنایی با فضا و بخش‌های مختلف نمایشگاه بازدیدکنندگان بعضا دچار سرگردانی می‌شوند؛ بنابراین نیاز به اطلاع‌رسانی بیشتر و نصب تابلوهای راهنمای بخش‌های مختلف در نمایشگاه به شدت احساس می‌شود.

 

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در شهر آفتاب برگزار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن