اجتماعی و فرهنگی

توصیه یک مرجع تقلید به شوراها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  این مرجع تقلید در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی استان قم با اشاره به لزوم کسب رضایت مردم و ترقی در انجام وظایف شورا در قبال آنان، اظهار کرد: اساس پیدایش و تأسیس شوراهای اسلامی بهبود رفاه زندگی و رسیدگی به مشکلات مردم بوده است. فلذا نباید به گونه‌ای باشد که مردم برای سامان دادن امور خود در ارتباط با شهرداری‌ها هم دچار سختی و فشار گردند.

 

وی ادامه داد: این موضوع مهم بایستی در صدر توجه باشد که در محدوده برنامه کاری بخش‌های مختلف اداری و دولتی نیاز و خواست مردم حرف اول را بزند، و از آنجایی که شما منتخب مردم هستید باید به صورت جدی از منافع مردم دفاع کنید و اصل خدمتگزاری نصب العین باشد.

 

وی با قدردانی از زحمات اعضای شورای اسلامی استان قم گفت: الحمدلله شما در مسئولیت خود زحمتکش و آگاهید. در مسیر عدالت اجتماعی بکوشید تا مطالبات برحقّ مردم در پس توجیهات منتسب به قوانین، نادیده و مغفول نگردد. زیرا روح قانون، حمایت از افراد در مقابل زورگویان است.

 

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی در مورد تعامل مردم و شهرداری بیان کرد: شوراهای شهر و استان باید در راستای عمل به وظیفه به مسئولان شهرداری برای کاهش فشار بر مردم و تحصیل رضایت بیشتر آنان تذکر بدهند.

 

در این دیدار، بختیاری رئیس شورای اسلامی استان قم، گزارشی از عملکرد شورای استان، مدیریت شهری، هماهنگی بین شوراهای شهری، پیگیری مشکلات شهر‌ها و بخش‌ها عنوان کرد.

 

وی افزود: تلاش شورا‌ها در مسیر توسعه عمران و رشد وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان از طریق رشد و ارتقای مجموعه شهر‌ها و بخش‌ها می‌باشد. بدین منظور مدیران کل با طرح مسائل و مشکلات استان، پیگیری‌های لازم را از طریق هماهنگی با شوراهای مناطق به عمل می‌آورند.

 

وی با تشریح اهمیت مدیریت محلی شهری افزود: در حال حاضر با وجود عمر ۱۸ ساله شورا‌ها، اختیارات اندکی برای آن‌ها وجود دارد و نیازمند اصلاح قوانین برای افزایش دامنه اختیارات شورا‌ها و یافتن جایگاه واقعی آن‌ها در تعامل با دولت هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن