اجتماعی و فرهنگی

پیگیر توصیه های مقام معظم رهبری در آموزش و پرورش هستیم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی اصغر فانی در حاشیه‌ی مراسم دیدار با معلمان منتخب که در مدرسه‌ی دارالفنون برگزار شد در پاسخ به پرسشی درباره‌ی وضعیت معیشتی فرهنگیان اظهار کرد: همکاران ما از فاصله‌ی حقوق و مزایای خود با سایر دستگاه‌های دولتی مطلع هستند و این فاصله طی ۶۰، ۷۰ سال اخیر شکل گرفت است.

وی افزود: دولت یازدهم طی سه سال اخیر اقداماتی را برای کاهش این فاصله انجام داده است. با این حال تلاش می‌کنیم فاصله ی میان فرهنگیان با سایر دستگاه‌های دولتی را در بازه‌ی زمانی معقول کاهش دهیم که البته زمان آن بستگی به منابع دارد زیرا کشور ما در وضعیت اقتصادی خوبی نیست و باید این بهبود و گشایش حاصل شود تا بتوانیم گام های موثر برداریم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص توصیه‌های امروز مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان در خصوص تنوع آموزش زبان های خارجی اظهار کرد: در مهر ماه سال ۹۲ رئیس جمهور به هنگام بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی ۹۲-۹۳ توصیه هایی داشتند که احیای زنگ انشا، گفت و گو و کتابخوانی از جمله‌ی آن ها است. آموزش و پرورش طی دو سال اخیر در استقرار نظام ۳-۳-۶ گام‌های موثری برداشته است.

فانی ادامه داد: در خصوص تنوع آموزش زبان های خارجی هیچ منعی در قوانین آموزش و پرورش نیست و ما حتی تجربه‌ی آموزش زبان هایی غیر از انگلیسی را هم قبل و هم بعد از انقلاب داشته ایم.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه توصیه های مقام معظم رهبری در این خصوص در آموزش و پرورش دنبال می‌شود اظهار کرد: امیدواریم تنوع را در آموزش زبان های خارجی در مدارس اجرا کنیم.

فانی در ادامه به پرسش دیگری در خصوص کمک به دانشگاه فرهنگیان و ارتقای آن گفت: به طور کلی معقدیم افزایش مشارکت سایر دستگاه‌ها با آموزش و پرورش می‌تواند به ارتقای این وزارت‌خانه کمک کند. امیدواریم بتوانیم از منابع آموزش و پرورش و امکانات سایر دستگاه‌ها برای تقویت دانشگاه فرهنگیان استفاده کنیم. خود را بی‌نیاز از کمک سایر دستگاه‌ها نمی‌دانیم.

وی همچنین درباره‌ی علت تأخیر موافقت با ریاست دکتر مهرمحمدی بر دانشگاه فرهنگیان گفت: موافقت وزارت علوم برای ریاست دکتر مهرمحمدی وجود دارد اما این مسئله اکنون در دستور کار کمیته‌ی منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی است و امیدواریم به زودی به نتیجه برسد.

فانی درباره‌ی تنوع پیدا کردن مدارس خاص چون هیئت امنایی اظهار کرد: مدارس هیئت امنایی یک نوع مدرسه دولتی است و مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش را دارد. هر مدرسه ای نمی‌تواند به راحتی تابلوی خود را عوض کند. اگر هم مدرسه ای دچار تغییر می‌شود حتماً بر اساس چهارچوب ‌ها و قواعد عمل شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن