سیاسی

لاریجانی در سال اول رئیس مجلس می‌شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوذر ندیمی با بیان این مطلب، اظهار کرد: آنچه تاکنون از اظهارنظرها به نظر می‌رسد اینکه لاریجانی برای کرسی ریاست مجلس رأی بیشتری دارد مگر اینکه اتفاقات دیگری از قبیل تعدد کاندیدای ریاست مطرح شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در هر حال رقابت همچنان میان لاریجانی و عارف خواهد بود، با این تفاوت که لاریجانی در صدر است مگر اینکه کسی موازنه را به هم بزند.

 

این نماینده مجلس تصریح کرد: البته از جانب اصلاح‌طلبان که بعید است چنین اتفاقی بیفتد اما در جناح اصولگرا محتمل است، بنابراین اگر چنین اتفاقی نیفتد طبیعتاً لاریجانی در سال اول با تفاوت کمی رئیس مجلس می‌شود و در سال‌های بعد با تفاوت قابل توجهی رئیس باقی می‌ماند.

 

نماینده مردم لاهیجان در مجلس با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط دشواری بر سر عناوین اعتدال و مستقلین است،‌ گفت: نمی‌توان با قطعیت بیان کرد اعتدالیون به طور ۱۰۰ درصد متمایل به اصلاح‌طلبان هستند یا خیر، در مورد مستقلین هم همینطور، بنابراین در مورد انتخاب ریاست مجلس دهم رقابت به صورت جدی وجود دارد.

 

ندیمی افزود: باید در نظر داشت فقط برای سال اول کمی سخت‌تر است و در سال‌های بعد موضوع تغییر می‌کند زیرا لاریجانی این قدرت را دارد که برای سال‌های بعد حجم افراد خود را زیاد کند.

 

وی در پایان با اشاره به نامشخص بودن دقیق گرایش‌های منتخبین مجلس، اظهار کرد: گرچه با این شرایط فاصله بسیار نزدیک است اما به ارزش‌های انتخابات درون پارلمانی هم برای ترکیب هیأت رئیسه و هم کمیسیون‌های تخصصی اضافه می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن