سیاسی

پایان زمان تبلیغات انتخاباتی دور دوم مجلس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین تبلیغات نامزدهای دوره دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی از دوم اردیبهشت‌ماه آغاز شده بود که با گذشت ۷ روز از زمان تبلیغات، این فرصت در ساعت ۸ صبح امروز یعنی نهم اردیبهشت‌ماه به اتمام رسید و دیگر هیچ نامزدی حق تبلیغات را ندارد.

در همین رابطه ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای از هواداران و نامزدهای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست تا پس از پایان زمان تبلیغات، از هر گونه تبلیغ له یا علیه نامزدها پرهیز کنند.

گزارش فارس حاکی است؛ انتخابات دوره دوم مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح فردا جمعه دهم اردیبهشت‌ماه با دستور وزیر کشور آغاز می‌شود.

در این دوره از انتخابات ۱۳۶ نامزد در ۵۵ حوزه انتخابیه در ۲۱ استان برای تصاحب ۶۸ کرسی خانه ملت با یکدیگر رقابت می‌کنند.

طبق اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور، در مرحله دوم انتخابات ۱۷ میلیون واجدین شرایط رای دادن هستند و حدود ۱۹ میلیون تعرفه با چاپ رسیده، همچنین ۲۱ نوع رنگ برای تعرفه‌های انتخاباتی در ۲۱ استان برای جلوگیری از جعل و سوءاستفاده از تعرفه‌ها در نظر گرفته شده است.

یکی از نکات قابل توجه در برگزاری مرحله دوم انتخابات واجدین شرایط رای دادن هستند که در این رابطه بنا به گفته حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور کسانی که در مرحله اول انتخابات، در حوزه‌ای رأی داده‌اند و تکلیف انتخابات آن حوزه مشخص شده است، نمی‌توانند در انتخابات مرحله دوم در حوزه دیگری که انتخابات در آن برگزار می‌شود شرکت کنند.

وی همچنین گفته است در شعب اخذ رأی، سیستمی طراحی و نصب شده که افرادی که در انتخابات مرحله اول در هر حوزه‌ای رای داده باشند قابل شناسایی هستند و طبیعتا این افراد نمی‌توانند در شهرهای محل اخذ رأی دوره دوم انتخابات شرکت کنند.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت کشور تمام شرایط برای انتخابات دوره دوم فراهم بوده و احکام قانونی در مرحله دوم از جهت تبلیغات انتخاباتی، شرایط رأی دادن و دیگر احکام مانند مرحله اول خواهد بود.

در این مرحله از انتخابات متولدین دهم اردیبهشت ۷۷ به قبل می توانند رای دهند که نسبت به مرحله قبل ۶۰ هزار رای اولی بیشتر شده است

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن