اجتماعی و فرهنگی

اصلی ترین چالشی که تهران پیش رو دارد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین عبادالله فتح اللهی در تشریح این رویکرد گفت: توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی ساکنان بافت‌های فرسوده، بهبود و ارتقاء زیرساخت ها و خدمات و همچنین زمینه سازی و تأثیر نوسازی کالبدی در این رویکرد مدنظر قرار گرفته می شود.

 

وی اهمیت توجه به بافت های فرسوده را یکی از چالش های اصلی در شهر تهران و همچنین اکثر کلانشهرهای کشور عنوان کرد و افزود: توجه به نوسازی بافت های فرسوده در کشور یکی از موضوعاتی است که در حل مسائل و معضلات فرهنگی و اجتماعی نقش تعیین کننده ای دارد و چنانچه بافت های فرسوده با برنامه ای جامع نوسازی شوند، علاوه بر نوسازی کالبد شهر، نوسازی حیات انسانی نیز محقق خواهد شد.

 

فتح اللهی تصریح کرد: بحث حمایت از مالکان قطعات ریزدانه در بافت های فرسوده در دستور کار سازمان نوسازی و ستاد بازآفرینی قرار دارد.

 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه باید امکانات و تسهیلات مناسبی برای مالکان قطعات ریزدانه در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: سیاست‌های در نظر گرفته شده برای نوسازی باید به گونه‌ای باشد که مالکان پلاک‌های ریزدانه زیر ۲۰۰ متر که از سطح توانمندی اقتصادی پائین‌تری برخوردارند بتوانند قطعات خود را با تجمیع به استاندارد نزدیک کنند.

 

بنا براعلام شهرنوشت، وی گفت: مالکان قطعات ریزدانه در بافت های فرسوده که طی فرآیند تجمیع، اقدام به نوسازی پلاک های خود کرده و بتوانند مساحت قطعات خود را به ۱۰۰ متر برسانند، پروانه سبز صادر می شود.

 

فتح اللهی در پایان تاکید کرد: در این پروانه کلیه هزینه‌ها از جمله هزینه‌های مربوط به عوارض شهرداری و همچنین هزینه‌های مربوط به دستگاه‌های خدمات رسان شامل انشعابات آب، برق، گاز و غیره به صفر می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن