شورای شهر

انحرافات مالی شهرداری از محل حقوق کارکنان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت اله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران در بررسی گزارش حسابرس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران منتهی به سال ۹۲، اظهار کرد: پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری تهران امری الزامی است و باید شهرداری تمامی حقوق کارکنان را به موقع پرداخت کند و شورای شهر تهران از این رویه حمایت می کند، اما متاسفانه سازمان ها و شرکت های وابسته به شهرداری در این بخش به نام کارکنان انحرافات مالی ایجاد می کنند.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای شهر تهران، شهرداری و سازمان های تابعه از افزایش تعداد پرسنل منع شده اند، ادامه داد:   در سال ۹۱ تعداد پرسنل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران ۳۵۵ نفر بوده که این تعداد در سال ۹۲ به ۴۳۲ نفر افزایش یافته است.

وی با اشاره به سپرده ۴.۵ میلیارد تومانی در یکی از بانک ها برای پرداخت وام به پرسنل ، تاکید کرد: بر اساس گزارش و مکاتبه سازمان بازرسی کل کشور این اقدام غیرقانونی است. همچنین هزینه های کارکنان این سازمان در سال ۹۱، مبلغ ۱۰.۶ میلیارد تومان بوده است که این مبلغ در سال ۹۲ به ۱۶.۳ میلیارد تومان افزایش یافته که افزایش ۵۵ درصدی هزینه های کارکنان غیر قابل پذیرش و توجیه است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره حسابرسی سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران منتهی به سال ۹۲ نیز اظهار کرد:  این سازمان در بحث حقوق و دستمزد پرسنل انحراف داشته به طوری که برای این بخش در سال ۹۱، مبلغ ۳.۶ میلیارد تومان هزینه شده، اما این مبلغ در سال ۹۲ به ۷.۹  میلیارد تومان افزایش یافته که این میزان افزایش نیزغیر قابل پذیرش است.

حافظی با بیان اینکه انتظار داریم سوالات یک عضو شورای شهر تهران درباره انحرافات مالی سازمان های شهرداری تهران پاسخ داده شود، تاکید کرد: وقتی که هیات رئیسه شورای شهر تهران اعلام کند که سوالات مطرح شده از انحرافات پاسخ ندارد زیرا مدیران کنونی این سازمان در سال  92 حضور نداشته اند، نمی توان این پاسخ را پذیرفت.

وی تاکید کرد: وقتی نگاه هیات رئیسه شورای شهر تهران به مسایل اینگونه است، استراتژی جابجایی شهرداران مناطق هر شش ماه یا یکسال بر شهرداری تهران حاکم می شود که این رویه خطرناک است.

رئیس کمیسیون سلامت، شورای شهر تهران همچنین درباره معرفی شهرداران مناطق ۷، ۹، ۱۰، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ نیز، گفت: معرفی شهرداران این مناطق به معنزله معارفه است و به معنای اخذ رای اعتماد از شورای شهر تهران برای این افراد تلقی نمی گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا