سیاسی

دومین پیروزی دولت از نگاه کرباسچی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  غلامحسین کرباسچی در همایش مهندسان و کارآفرینان ، اظهار کرد: اتفاقی که در روز هفتم اسفند سال گذشته در کشور رخ داد، تقریبا بی‌سابقه بود و این اتفاق برنده شدن یک طیف مظلوم که برای حفظ آزادی و دموکراسی و حضور در صحنه و اثبات اینکه انقلاب و کشور به مردم تعلق دارد و اراده مردم بر آن حاکم است، هرگونه ستمی را تحمل کرده بود.

 

 

وی با بیان اینکه یک رای یکپارچه در تهران به لیست امید داده شد و عده‌ای از دوستان آن‌را به رای سیاسی تفسیر کردند، تصریح کرد: در هر انتخاباتی سه‌گونه رای داریم که شامل رای سیاسی است که به یک جناح داده می‌شود، رای دوم رای مطالباتی است که مردم در زمینه‌های مختلف دارند و به کاندیدایی که قول پیگیری آن‌ها را داده است رای می‌دهند و رای سوم رای قومی و محلی است.

 

کرباسچی با بیان اینکه هر سه این آرا برای اداره کشور دارای ارزش یکسان ولی متفاوتی است، گفت:‌ در تهران به دلیل تنوع بافت جمعیتی توقع نداریم که رای قومی و محلی اتفاق بیفتد و یا مشکلاتی که در شهرهای کوچک مورد مطالبات مردم است و از کاندیدای خود انتظار پیگیری دارند وجود داشته باشد.

 

شهردار اسبق تهران با بیان اینکه متاسفانه در مواردی شاهد بودیم عده‌ای به روش‌های مختلف در آستانه انتخابات اقدام به خرید رای می‌کنند، خاطرنشان کرد: توزیع سهام عدالت در آستانه انتخابات و یا اعلام یارانه ۲۵۰ هزار تومانی، خرید رای مردم نیست؟

 

وی افزود: وظیفه شرعی آحاد مردم شرکت در انتخابات است و ما باید در انتخابات شرکت کنیم و نگذاریم کشور با اراده فردی اداره شود؛ ولی اینکه من به عنوان روحانی یا فردی که مردم به عنوان مرجع تشخیص حلال و حرام او را قبول دارند، بگویم رای دادن به فلان شخص واجب و به فلان شخص مستحب است، نیز نوعی دخالت است.

 

کرباسچی با تاکید بر اینکه باید در عرصه انتخابات نشان دهیم که به‌دنبال خشونت نیستیم و دروغ نمی‌خواهیم بلکه به دنبال سازندگی و تامین زندگی مردم هستیم، گفت: کار کردن برای خدا باید مهم‌ترین شاخصه مدیران جمهوری اسلامی باشد، زیرا این مردم در دوران دفاع‌مقدس به خوبی ثابت کردند که خواهان حفظ استقلال کشور و تعالی جامعه اسلامی هستند. مردم در دوران جنگ تحمیلی همه سختی‌ها را تحمل کردند و با این وجود برای حفظ استقلال کشور ایستادند.

 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با انتقاد از افرادی که می‌گویند در جریان توافق کلاه سرمان رفته است، تصریح کرد:‌ آقای نماینده‌ای که رای نیاوردی، شما که هشت سال در مجلس بودی چطور یکی از این توافقات را انجام ندادی و آب نیم‌خورده‌ای را به‌عنوان تبرک خوردی و فقط به این دلیل که این دولت امید را در مردم ایجاد کرده است، به دنبال بهانه هستید؟

 

وی با اشاره به اینکه در عصری هستیم که با استفاده از رسانه‌های ارتباط جمعی در کوتاه‌ترین زمان ممکن اخبار از سراسر دنیا به دست کاربران می‌رسد، خاطرنشان کرد: با استفاده از وسایل ارتباط جمعی شما وضعیت بهترین جوامع و زندگی‌ها را می‌توانید ببینید، آن وقت آیا می‌توانیم شما را در شرایطی نگه داریم که نتوانید حرکت کنید؟ چرا با امید مردم بازی می‌کنیم؟

 

وی با اشاره به اینکه شاخصه یک مجموعه توانمند و متفکر و اصلاح‌طلب به‌معنای واقعی کلمه آنست که در هر شرایط تلاش کند یک قدم به جلو بردارد، تصریح کرد: اصلاح‌طلب واقعی به یک قدم به جلو می‌اندیشد و ایده‌آلیستی حرکت نمی‌کند و خوشبختانه در هفتم اسفند این گام برداشته شد.

 

 

کرباسچی با اشاره به اینکه دولت یازدهم اولین قدم برای پیروزی بزرگ خودش را در برجام ثبت کرد، تاکید کرد: دومین پیروزی بزرگ دولت، برگزاری یک انتخابات موفق آنهم در شرایطی نابرابر بود که تدبیر دولت، حضور همه جریان‌های سیاسی در مجلس آینده را تضمین کرد.

 

 

وی افزود:‌ برای کمک به دولت نیازمند یک مجلس هستیم که با اکثریت قابل‌توجه بتواند دولت را حمایت کند که در دور دوم انتخابات زمینه این مسئله فراهم است و باید کسانی را به مجلس بفرستیم که معتقد به ایجاد امیدواری در کشور هستند تا برای آینده و جوان‌ها ایجاد امید کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا