اجتماعی و فرهنگی

پیشنهاد ایران به سازمان ملل درباره گردوغبار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه ابتکار در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بیمه جامع پلنگ ایرانی با اشاره به حضور پررنگ و موثر ایران در مجامع بین‌المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران در شکل‌گیری تفاهم‌نامه تغییرات اقلیم پاریس نقش موثری داشته است.

وی با بیان اینکه کشور ایران در موضوع انسان و کره مسکون حضور فعالی داشته است، اظهار کرد: ایران در کنوانسیون تنوع زیستی و کنوانسیون رامسر نقش پررنگی داشته است. بنابراین سازمان حفاظت محیط زیست علاوه بر پیگیری مسوولیت‌های داخلی در جامع بین‌المللی نیز حضور فعالی دارد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه گزارش مربوط به کنوانسیون تنوع زیستی به موقع برای این کنوانسیون ارسال شده است، گفت: کشور ایران در زمینه تغییر اقلیم برنامه‌هایی چون برنامه اقتصاد کم کربن و برنامه جامع گازهای گلخانه‌ای خود را اعلام کرده است. روز گذشته نیز توافقنامه تغییرات اقلیم پاریس با حضور وزیر امور خارجه کشور به نمایندگی از ایران امضا شد.

 

به گفته ابتکار، دوره کنونی دوره حضور موثر ایران در عرصه‌های بین‌المللی است و ایران به عنوان عضوی از جامعه جهانی اثر مثبتی برای کشور خود و منطقه دارد.

ابتکار با اشاره به بحث گرد و غبار اشاره کرد: در قطعنامه‌ای ضرورت رسیدگی سازمان ملل متحد را در این زمینه تدوین کردیم. همچنین پیشنهادی در رابطه با نقش کشورهای مختلف دنیا در زمینه مقابله با گرد و غبار از سوی ایران مطرح شده است. این پیشنهاد با استقبال unep (برنامه محیط زیست ملل متحد)مواجه شده است و امیدواریم unep با کمک بیشتر در این زمینه فعالیت کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا