سیاسی

مسئولان امنیت و عزت را در نظر بگیرید

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین

آل‌سعود منتظر انتقام الهی باشد/مسئولان عزت حجاج را در نظر بگیرند

 

 

 آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اقدام اخیر نیروی انتظامی در برخورد با متعرضین نوامیس مردم و بدحجابان اظهار داشت: ظاهرا نیروی انتظامی اخیرا هزاران نیروی غیر مرئی در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر به کار گرفته است و این شیوه بسیار متین و ارزنده است.

وی با بیان اینکه آنها تمام شرایط نهی از منکر را مراعات کرده‌اند، گفت: آنها احساس وظیفه کرده‌اند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با طرح این سئوال که با این ناهنجاری ها چه می‌شود کرد، گفت: به نظر من انسان‌هایی می‌خواهند به نظام دهن‌کجی کنند که این‌گونه بدحجاب هستند و یا کشف حجاب می‌کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه انسان نمی‌تواند این صحنه‌ها را ببیند و بی‌تفاوت باشد، افزود: نیروی انتظامی مامور بر این امر است و باید با گناه برخورد کند. اگر برخورد نکند، گناهکار است.

وی خطاب به افراد لاابالی گفت: به آنها تذکر می‌دهم که بدانید تمام برنامه‌های زشت شما مورد دقت پلیس سرّی است؛ اما با شیوه‌ای بسیار متین و ارزنده با شما برخورد می‌کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با تاکید بر اینکه خوشبختانه موضوع امر به معروف و نهی از منکر به صورت قانون درآمده است، تصریح کرد: دولت محترم نیز در مقاطع مختلفی بیان کرده مطیع مجلس و قانون است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران مشکل اصحاب فتنه در سال ۸۸ را تن ندادن به قانون عنوان و افزود: به جای اینکه از راه قانونی وارد شوند، غیرقانونی عمل کردند و مردم را به خیابان آوردند؛ ان‌شاء‌الله این ایراد دیگر تکرار نشود.

وی قانون را محترم برشمرد و گفت: قانونی را که مجلس تصویب و شورای نگهبان تایید کرده است و امام (ره) فرمود که این قانون اسلام است، مخالفت با آن سنگین خواهد بود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه نهی از منکر نیازی به قانون ندارد، خاطرنشان کرد: این مسئله نیاز به تصویب مجلس نیز ندارد. چون یک وظیفه بسیار سنگین دینی است. مگر ما برای خواندن نماز و روزه گرفتن نیاز به مصوبه مجلس داریم. امر به معروف و نهی از منکر به مراتب مهم‌تر از نماز، روزه، حج و بقیه اعمال است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به هشدار امیرالمومنین (ع) در مورد عدم ترک امر به معروف و نهی از منکر گفت: در این صورت بدان بر شما مسلط خواهند شد.

وی افزود: گاهی اعلام می‌کنند که مردم آزادند، بله مردم آزادند اما آزادی محدود دارند و آزادی مطلق ندارند. آزادی که فردی بخواهد داشته باشد و وزن نظام را پایین بیاورد، ممنوع است.

‌آیت‌الله موحدی کرمانی در ادامه گفت: دو مسئله مهم در امر حج بهم گره خورده است؛ یکی امنیت و دیگری عزت. مبادا امنیت شما آسیب ببیند و مبادا در سفر حج، حجاج آسیب ببینند و کشته شوند؛ مبادا به حجاج توهین شود و مورد اهانت قرار گیرند. هم امنیت و هم عزت.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه به وعده‌های وهابی‌های خبیث اعتنا نکنید، گفت: آنها هم دشمن شیعه و هم دشمن ایرانی هستند. آن ملّای نادان احمقشان می‌گوید اگر شیعه‌ها را بکشید، نه تنها خون شیعه به هدر می‌رود، بلکه شما با این کار به بهشت می‌روید.

وی با طرح این سئوال که چه امنیتی است که حاجی در این شرایط به حج برود، خطاب به مسئولان تصریح کرد: امنیت و عزت را در نظر بگیرید.

آیت‌الله موحدی کرمانی گفت: به آل‌سعود باید بگوییم هر چه می‌خواهید بکنید و برای آمریکا خوش‌رقصی کنید.

وی افزود: تا آنجا که می‌توانید از قرآن جدا شوید، همان قرآنی که ادعای پیروی از آن را دارید، اما منتظر انتقام الهی باشید.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: ای آل‌سعود، بدانید اربابانتان هم که برای آنها خوش‌رقصی می‌کنید، اگر روزی بخواهید مستقل شوید و مقابل آنها بایستید، شما را مانند کاغذ یکبار مصرف را به زباله‌دان تاریخ خواهد انداخت.

وی خطاب به آل‌سعود گفت: ببینید به کجا می‌روید؛ یک روز بر سر حجاج آهن و سنگ ریختید و آنها را کشتید و یک روز دیگر در منا حجاج زیادی را کشتید و بی‌تفاوت به آن نگاه کردید و در مقام جبران آن اقدام نکردید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: امروز هم در انجام وظیفه شرعی حجاج کارشکنی می‌کنید. در کنفرانس اسلامی که هدف آن وحدت است، بذر تفرقه و اختلاف می‌پاشید. حواستان جمع باشد.

وی گفت: باید منتظر باشید که این کاخ شیشه‌ای شما ویران شود و مانند خانه عنکبوت از هم بپاشد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه تعجبی از آل‌سعود وجود ندارد، گفت: تعجب از سران کشورهای اسلامی است که از شهدای حجاج خود نیز دفاع نمی‌کنند و صدای آنها درنیامده است.

وی افزود: آمریکا با کشوری گرم می‌گیرد که طبق اسناد منتشره در انفجار ۱۱ سپتامبر نقش موثر داشته است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه آل‌سعود از برائت مشرکین ناراحت است، تصریح کرد: مگر شما مشرک هستید که از این جمله ناراحت می‌شوید. شما اصلا می‌فهمید چه می‌گویید.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در آینده گفت: کشورها فرهنگ خود را به این شکل به کشور ما تزریق می‌کنند.

وی خطاب به مسئولان ادامه داد: حواستان باشد اگر یک کتاب گمراه‌کننده در این نمایشگاه باشد، شما تا قیامت گرفتار عذاب الهی خواهید بود. توصیه می‌کنم عده‌ای کارشناس و آشنا به فرهنگ ضداسلام را مامور کنید تا بررسی کنند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در ادامه با اشاره به برجام گفت: به وزارت خارجه می‌گویم انصافا بار سنگینی بر دوش شما قرار دارد؛ با دشمنی سر و کاری دارید که از هیچ دشمنی فروگذار نمی‌کند و کار آن مرتب تحریم است، به هیچ پیمانی وفادار نیست و نمی‌توان به پیمان آن اعتماد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: آمریکا دَم از آزادی و دموکراسی می‌زند و به عربستان این رژیم کودک‌کش جلاد که در یمن خون به راه انداخته است، سلاح مدرن می‌دهد.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه آمریکا به خود اجازه می‌دهد سلاح اتمی داشته باشد، گفت: اما به ایران می‌گوید برای دفاع از خود نیز نباید موشک بالستیک داشته باشید.

وی با طرح این سئوال که با این تحریم‌های پی در پی چه باید کرد، گفت: آنها تحریم می‌کنند تا ایران را به زانو درآورند، اما درود به رهبر بزرگوار که فرمود اقتصاد مقاومتی داشته باشید و با آن حربه تحریم را بی‌اثر کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته با اشاره به اینکه پیامبر (ص) در آخرین لحظات حیات فرمود از میان شما می روم ولی دو چیز را در اختیار شما می گذارم قران و اهل بیتم را، افزود:‌ اگر به صحبت پیامبر (ص) گوش می کردند که علی (ع) خانه نشین نمی شد و حادثه کربلا به وجود نمی آمد .در کتاب های اهل سنت بارها تاکید شده که پیامبر (ص) فرموده که علی (ع) با حق است و حق با علی (ع) ولی چرا به این حرف ها گوش ندادند و در نهایت داعشی بوجود آمد که عامل بدبختی ها شده است.

وی در ادامه گفت:‌ عمرابن خطاب می گوید که پیامبر (ص)‌فرمود ؛ اگر هفت آسمان در یک کفه ترازو باشد و ایمان علی (ع) در کفه دیگر ، مطمئن باشید که ایمان علی (ع) سنگین تر است. عمرابن خطاب در کتاب دیگری می گوید؛ اگر تمام دریاها مرکب شوند و تمام باغات ودرختان قلم شوند و همه بشر نویسنده شوند و تمام اجنه حساب گر باشند هیچ کدام نمی توانند فضایل علی (ع) را احصاء کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود:‌ حال امروز که امیرالمومین و معصومین نیستند تکلیف ما چیست؟ انسان ها در مسائل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی،‌ فرهنگی و… باید به چه کسی مراجعه کنند؟ مردم باید پیش کسی بروند که اسلام را بشناسد و اسلام را قبول داشته باشد چرا که اسلام یک بعد ندارد و شامل سیاست ، اجتماع، فرهنگ ، اقتصاد، دفاع از استقلال ،‌سیاست داخلی و حتی سیاست خارجی می شود.

ایت الله موحدی کرمانی گفت: در قانون اساسی ما تبیین شده است که حرف اول و آخر را رهبر می زند همه ما باید مطیع رهبری باشیم البته خوشبختانه در کشور ما مشکلی از بابت شیعه و سنی وجود ندارد و سنی ها در طول تاریخ انقلاب ثابت کرده اند که شهدای گرانقدری را برای ارزش های انقلاب داده اند و رهبری ثابت کرده است برای پیشبرد اهداف انقلاب اگر موضوع مهمی باشد حتما از مجمع تشخیص مصلحت نظام مشورت گرفته و از نظرات خیلی ها استفاده می کند ولی در نهایت حرف اول و آخر را رهبر می زند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا