اجتماعی و فرهنگی

۹ میلیون دیابتی در کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسین قاضی‌زاده‌هاشمی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله حسین نوری‌همدانی ضمن ابلاغ سلام رئیس جمهوری، گفت: به‌رغم همه سختی‌ها و مشکلات دولت توانسته است در بسیاری از زمینه‌ها به وظیفه خود عمل کند.

وی با اشاره به برجام ابراز کرد: توافق هسته‌ای در زمینه برطرف کردن مشکلات ارتباط با منابع مالی دنیا، سرمایه‌گذاری‌ها، انتقال فناوری، رونق بازار کسب و کار و ایجاد اشتغال تاثیر بسزایی دارد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: دشمنان ما طینت پاکی ندارند و دولت امیدوار است که با تحمل مشکلات و صبر بتواند منویات مقام معظم رهبری را اجرا کند.

وی ادامه داد: مسئولان باید حاشیه‌ها را رها کنند و به متن یعنی مردم توجه کنند تا با حفظ منافع ملی و پایبندی به ارزش‌ها زمینه پیشرفت روز‌افزون کشور فراهم شود. قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به مسئله سلامت ابراز کرد: نعمت سلامتی به‌گونه‌ای است که تا از دست نرود ارزشش فهمیده نمی‌شود بنا بر این نباید به آن کم‌توجه بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار مبتلایان به دیابت در کشور را مورد توجه قرار داد و گفت: پنج میلیون ایرانی دچار دیابت هستند و ۹ میلیون نفر نیز در معرض ابتلا قرار دارند. وی تاکید کرد: در گذشته با چنین مشکلاتی رو‌به‌رو نبودیم اما اکنون با توجه به ماشینی و آپارتمانی شدن زندگی‌ها شاهد این معضلات هستیم.

قاضی‌زاده‌هاشمی اضافه کرد: بی‌توجهی به سلامت نوجوانان سبب شده نسلی تربیت شود که در معرض بیماری‌های گوناگون قرار دارد. وی تاکید کرد: اگر مردم باور کنند که پیشگیری مقدم بر درمان است از بیماری‌ها دور می‌شوند و از زندگی سالم لذت خواهند برد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن