اجتماعی و فرهنگی

ساخت فاز اول پایانه شرق به اتمام رسید

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اتمام عملیات فاز نخست احداث پایانه جدید شرق پایتخت خبرداد.
به گزارش شوراآنلاین، محسن هرمزی معاون شهردار تهران از اتمام عملیات فاز نخست احداث پایانه جدید شرق تهران خبر داد و گفت: هم اکنون فاز اول این پایانه در مراحل نهایی و بزودی آماده بهره برداری است.
معاون حمل و نقل و ترافیک اظهار کرد: فاز نخست شامل سالن اصلی در ۳ طبقه، تکمیل محوطه های پیرامونی، معابر و جاده های دسترسی و محل استقرار اتوبوس ها و تاکسی های درون شهری و برون شهری است.
هرمزی ادامه داد: محوطه سازی و آسفالت ریزی و روند تامین و استقرار تجهیزات داخلی از جمله تأسیسات، نصب آسانسورها و پله برقی تکمیل شده است.
وی با بیان اینکه در فاز دوم نیز برخی ظرفیت های تکمیلی پروژه ایجاد خواهد شد، تصریح کرد: با افتتاح فاز اول پایانه جدید شرق، انتقال پایانه شرق فعلی نیز با برنامه ای از پیش تعیین شده انجام خواهد شد.
محسن هرمزی با اشاره به هدف از انتقال پایانه شرق و احداث پردیس مسافری گفت: یکی از برنامه های زیرساختی مدیریت شهری تهران در ادوار اخیر، انتقال پایانه های حمل و نقل مسافران بین شهری از داخل شهر به خارج از بافت مسکونی، اداری و تجاری پایتخت بوده است، چرا که این مراکز تبادل سفر در اغلب مواقع منجر به گره های ترافیکی معابر درون شهری شده و مشکلات خاص خود را دارند.
معاون شهردار تهران همچنین از آغاز عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ متروی تهران خبر داد و اظهار کرد: همزمان با افتتاح فاز نخست پایانه جدید، عملیات اجرایی پروژه توسعه شرقی خط ۲ مترو تهران از ایستگاه فرهنگسرا تا محل پردیس مسافری شرق آغاز خواهد شد تا در آینده ای نزدیک، شبکه مترو پایتخت به این پایانه دسترسی پیدا کند.
وی افزود: در واقع با اتصال خط ۲ مترو به پردیس مسافری شرق، ایده تبادل سفر بین شبکه های حمل و نقل عمومی برون شهری و درون شهری، عملاً رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش، پایانه جدید شرق تهران (موسوم به پردیس مسافری شرق) در زمینی به مساحت تقریبی ۱۳ هکتار، در منتهی‌الیه بزرگراه شهید زین‌الدین و در تقاطع با بزرگراه شهید یاسینی، همجوار با بوستان سرخه‌حصار قرار دارد که از مهمترین ویژگی‌های آن، اجرای سیستم هوشمندسازی در این مرکز تبادل سفر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا