شورای شهرصفحه اصلی

آغاز زودهنگام پروژه‌های توسعه محلی تهران در سال ۱۴۰۳

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مناقصه پروژه‌های توسعه محلی پایتخت در سال ۱۴۰۳ بسیار زودتر از سالهای قبل انجام شد و نه تنها پیمانکاران عمده پروژه‌ها انتخاب شده بلکه اجرای بسیاری از طرح‌ها نیز آغاز شده است.

به گزارش شوراآنلاین، میثم مظفر با بیان اینکه در سال ۱۴۰۳ بالغ بر ۹ همت به پروژه‌های توسعه محلی اختصاص یافت، اظهار کرد: این پروژه‌ها از طرح رصد نظام مسائل محلات مبتنی بر ترجیحات، مطالبات و خواسته‌های مردم برگرفته از طرح «من شهردارم» شکل گرفت.

وی همچنین تصریح کرد: بر اساس اطلاعات دریافت شده از فرم‌هایی که از کنش‌گران شهری در ابتدای دوره و سالهای اخیر از جمله شورایان و نخبگان شهری اخذ شده بود، مسائل و مشکلات تبدیل به پروژه شد و در بودجه امسال نیز مورد توجه قرار گرفت.

رئیس کمیته بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در طول این مدت نقطه نظرات مردم پایش شد و شهرداری را الزام کردیم که لایحه بودجه را مبتنی بر سامانه من شهردارم تدوین کند، یادآور شد: یک بخش از این سامانه شامل نظرسنجی پروژه‌ها و انتخاب اولویت‌ها در محلات بود و در بخشی دیگر شهروندان می‌توانستند به صورت ایجابی خارج از قالب نظرسنجی، پروژه‌های مدنظر خود را مطرح کنند.

وی با اعلام اینکه موارد در کمیته بودجه مورد بررسی قرار گرفت و بخش بسیار زیادی از مطالبات تبدیل به پروژه‌های توسعه محلی شد، اظهار کرد: مکاتبات و پیگیری‌هایی در این راستا داشتیم و با همکاری کمیسیون برنامه و بودجه شورا، معاونت برنامه‌ریزی، معاونت هماهنگی امور مناطق و معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران مناقصات بسیار زودتر انجام و تا ابتدای خردادماه پیمانکار عمده پروژه‌ها تعیین شد و کار را آغاز کردند.

مظفر همچنین خاطرنشان کرد: با تعامل بین شورا و شهرداری و معاونت هماهنگی امور مناطق با جهش خوبی در اجرای پروژه‌های توسعه محلی روبه‌رو هستیم و گزارش اقدامات را به زودی در صحن شورا ارائه خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا