مدیریت شهری

شهردار منطقه ۶ خبر داد: اجرای طرح ساماندهی دستفروشان خیابان‌ ولیعصر(عج) و میدان شهدای هفت تیر

شهردار منطقه۶، از اجرای طرح سامانبخشی و ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران خیابان حضرت ولیعصر(عج) و میدان شهدای هفت تیر درمحدوده پهنه مرکزی پایتخت خبرداد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۶ تهران؛ طرح ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران خیابان حضرت ولیعصر(عج) در دو جبهه شمالی و جنوبی در مرز مناطق ۶ و ۱۱ تهران از سوی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و با همکاری نیروهای شرکت شهربان، معبربان و نیروی انتظامی و عوامل اجرایی مستقر درمناطق مذکور عملیاتی شده و برهمین اساس اداره ساماندهی معاونت خدمات‌شهری و محیط‌زیست شهرداری این منطقه نیز طبق قانون و با بکارگیری همه امکانات خویش از این پس با هرگونه دستفروشی و بساط‌گستری درخیابان ولیعصر(عج) و اطراف میدان هفتم‌تیر مقابله خواهد کرد.

سید مرتضی روحانی شهردار منطقه۶، دراین باره گفت: مدیریت شهری با اجرای این طرح قصد دارد، نظم و انضباط شهری را در فضای این بخش از شهر تهران حکمفرما و رضایت شهروندان را فراهم کند. باید قبول‌کردکه اینگونه بساط‌گستری‌ها از یکسو برچهره شهر و فضای بصری آن تاثیرات منفی می‌گذارد و از سوی دیگر با بستن و مسدودکردن راه و مسیرتردد عابران پیاده، به نوعی‌حقوق شهروندان را پایمال می‌کند.

روحانی، اضافه کرد: اگر به موقعیت جغرافیایی قطعه ششم پایتخت دقت کنید متوجه می‌شوید که برخی از خیابان‌ها و معابر آن، موقعیت و کارکرد فرامنطقه‌ای دارند و درطول شبانه‌روز مسیر رفت و آمد بسیاری از شهروندان و حتی گردشگران ایرانی و خارجی است، به همین دلیل مدیریت شهری درتلاش است تا فضا و چهره‌ای مناسب، منظم و مطلوب را درنقاطی مثل خیابان ولیعصر(عج) و میدان هفتم تیر ایجاد و در معرض دید همگان به نمایش بگذارد.

شهردار منطقه۶، با بیان اینکه عوامل اجرایی #اداره_ساماندهی این منطقه با پشتیبانی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و با همکاری نیروهای شرکت شهربان، معبربان و نیروی انتظامی این طرح را در این محورها اجرایی خواهند کرد، افزود:جلوگیری از دستفروشی، بساط‌گستری در اینگونه معابر از برخی سوءاستفاده ها نیز ممانعت خواهدکرد.

روحانی، این نکته را هم اضافه کرد: شهرداری ازکسب وکارهای قانونی و مشاغلی‌که برای شهروندان مزاحمتی ایجاد نمی‌کند همه جانبه حمایت می‌کند، اما ماجرای بساطی‌ها و دستفروشان درمیادین و خیابان‌های شهر فرق می‌کند، اینگونه کارها چهره و انضباط شهر را بر هم می‌ریزد و هرج و مرج فراوانی به بار می‌آورد. مدیریت شهری به فکر همه اقشار کسبه نیز هست برای همین است که به فکر راه‌اندازی بازارچه‌هایی در نقاط مناسب است تا افرادی که به دنبال کسب رزق و روزی حلال هستند درفضایی مناسب و امن کسب و کار داشته باشند و بتوانند چرخ زندگی‌ را بچرخانند و از آن لذت ببرند.

شایان ذکر است؛ اجرای طرح سامانبخشی و ساماندهی دستفروشان و بساط‌گستران خیابان حضرت ولیعصر(عج) و میدان شهدای هفت تیر در منطقه۶ تهران، طبق تمهیدات در نظر گرفته شده و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران و شرکت شهربان و معبربان به زودی و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال اجرایی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا