مدیریت شهری

با اجرای طرح تحول بیست گانه خدمت؛ معابر منطقه۲ شهر تهران استاندارد سازی می شود

شهردار منطقه ۲ گفت: براساس طرح تحول ۲۰ گانه خدمت، با هدف استانداردسازی معابر، بهبود عبور و مرور، افزایش رفاه شهروندان و ایجاد نظم بصری، پیاده‌روهای شهری ساماندهی می شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، مهدی صالحی با بیان اینکه پیاده‌روهای شهر می‌تواند نقش اساسی در ارتقاء و تسهیل عبور و مرور شهروندان ایفا کندگفت: بهسازی کالبدی شهری یکی از برنامه های طرح تحول ۲۰ گانه خدمت است و در همین راستا استاندارد‌سازی و اصلاح معابر مورد بررسی و اولویت بندی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه پیاده‌روهای در حال اجرا بر اساس استانداردها و مطابق با اصول حفاظت و ایمنی، مناسب‌سازی و برای کلیه اقشار به‌ویژه کم‌توانان و سالمندان قابل‌استفاده خواهد بود، عنوان کرد: طبق مصوبه ستاد مناسب سازی فضای شهری، ساختمان ها و بوستان ها، ایستگاه های اتوبوس و … که در مجاورت با معابر انتخاب شده، در دستور کارمناسب سازی قرار گرفت.

شهردار منطقه‌۲ با اشاره به وجود بیش از یک میلیون و ۷۰۰هزار مترمربع پیاده رو در این منطقه گفت: مناسب سازی پیاده روها از سال های گذشته آغاز شده است و در برنامه سال جاری، ۱۶ محور به طول ۳۰ کیلومتر در دستور کار قرار گرفته و در حال حاضر با اجرای عملیات عمرانی و رفع اختلاف سطح، تردد برای افراد توان یاب در۲۴ کیلومتراز معابر تسهیل و همچنین جهت استفاده نابینا و کم بینایان نیز مسیر بساوایی احداث شد.

وی افزود: افراد توان یاب نیز باید به فرصت‌های برابر برای امکانات شهری دسترسی داشته باشند، درهمین راستا با اقدامات اجرایی ۱۲ بوستان برای این افراد بطور کامل مناسب سازی شده است و یک بوستان نیز در دست اقدام و بوستان های دیگر نیز در برنامه ها ی آتی قرار دارد.

شهردار منطقه ۲ با اشاره به تکمیل اقدامات اجرایی در استاندارد سازی بوستان ها برای افراد کم توان جسمی و حرکتی گفت: تجهیز بوستان ها به ست ورزشی مخصوص افراد توان یاب، مناسب سازی سرویس بهداشتی عمومی، نصب آبخوری دوترازه مخصوص معلولین و افراد عادی، نصب وسایل بازی و نیمکت های مخصوص با طراحی منحصر به فرد و همچنین استاندارد سازی معابر از جمله اقداماتی است که در راستای مناسب سازی بوستان اجرا شد.

شهردار منطقه‌۲ با اشاره به اینکه طرح مناسب‌سازی ایستگاه‌های اتوبوس منطقه آغاز شده است، گفت: با اجرای این طرح ورودی ایستگاه های اتوبوس همسطح‌سازی شده و دسترسی معلولان، جانبازان و سالمندان به این نقاط تسهیل می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر این طرح در ایستگاه‌های اتوبوس فیدر پل مدیریت، اجرایی و این ایستگاه ها با رعایت استانداردهای لازم مناسب‌سازی شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا