شورای شهرصفحه اصلی

تکذیب مازوت سوزی در نیروگاه‌های پایتخت

چمران در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه نیروگاه‌هایی که از مازوت استفاده می‌کنند، پلمپ شده اند، گفت: شرکت واحد به ما اعلام کرد که گازوئیل مورد استفاده اتوبوس‌ها استاندارد است و گوگرد بنزین هم حذف شده و مشکلی ندارد.

به گزارش شوراآنلاین، مهدی چمران در حاشیه یکصد و نود و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به دعوت از رئیس سازمان بهزیستی کشور به شورا به مناسبت روز معلولین، اظهار کرد: ارائه گزارش محله‌گردی و بررسی پاسخ فرمانداری به طرح منع تبلیغات نمایشگاه بین‌المللی از دستورات جلسه امروز است.

وی با بیان اینکه نباید امروز فروش طرح ترافیک انجام می‌شد، خاطرنشان کرد: بحث آلودگی هوا دائمی شده است؛ هفته گذشته تذکری در خصوص مازوت‌سوزی در شورا مطرح شد که رسماً تکذیب کردند.

چمران با تاکید بر اینکه نیروگاه‌هایی که از مازوت استفاده می‌کنند، پلمپ شده اند، گفت: شرکت واحد به ما اعلام کرد که گازوئیل مورد استفاده اتوبوس‌ها استاندارد است و گوگرد بنزین هم حذف شده و مشکلی ندارد؛ در هر شرایط بنزین و گازوئیل آلودگی ایجاد می‌کنند و تا وقتی این تعداد خودرو در شهر باشد و مردم با وسایل شخصی خود تردد کنند، همین وضع ادامه خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: تعطیلی مدارس و اجرای طرح زوج و فرد، شاید تاثیر موقتی داشته باشد اما در طولانی مدت اثرگذار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه با توصیه وزارت صمت مقرر شد هر دو هزار اتوبوس وارداتی با وجود هزینه دو برابری نسبت به اتوبوس‌های گازسوز، برقی باشند، خاطرنشان کرد: با این اقدامات می‌توانند امیدوار بود از آلودگی کاسته شود؛ البته اگر مردم نیز همراهی کنند و از خودروهای شخصی استفاده نکنند.

چمران همچنین تصریح کرد: قرار بود در موتورخانه‌ها اقداماتی انجام شود که صورت نگرفت؛ شورا باید بودجه تصویب می‌کرد که یک سوم بودجه را به حمل و نقل اختصاص داد و این اقدامی بی نظیر در تاریخ بلدیه بود. دست شهرداری نیز باز است که در توسعه حمل و نقل عمومی اقدام کند.

وی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای برای مناسب‌سازی صورت گرفته اما هنوز جای کار دارد، یادآور شد: در برخی موارد می‌بینیم که رمپ وجود ندارد و بالابرها نیز در ساختمان‌ها حذف می‌شوند و این ظلمی در حق معلولان است.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افتتاح مترو پرند نیز اظهار کرد: امیدوارم افتتاح مترو پرند موجب آسایش و آرامش اهالی پرند شود و با قراردادهای منعقد شده برای واردات واگن‌های مترو نیز شاهد کاهش سرفاصله قطارها باشیم.

وی با تأکید بر استفاده از توان شورایاران و معتمدین محلات در مناطق، خاطرنشان کرد: طرح «من شهردارم» در کنار استفاده از ظرفیت معتمدین محلات می‌تواند اجرایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا