شورای شهر

در بازدید نادعلی در مجموعه فرهنگی و گردشگری اراضی عباس آباد مطرح شد؛ از راه اندازی خانه موسیقی تا تجهیز گنبد مینا

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در بازدید خود از اراضی فرهنگی و گردشگری عباس آباد گفت که امروز ارتباط بین اراضی عباس‌آباد، سازمان فرهنگی و هنری و معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری نسبت به قبل بهبود یافته که سبب هم افزایی بیشتر می شود.

به گزارش شوراآنلاین، رویداد چهارشنبه های فرهنگی این هفته سخنگوی شورای شهر تهران در مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس آباد رقم خورد و علیرضا نادعلی دراین رویداد فرهنگی از کوشک باغ هنر و خانه شعر و ادبیات، بازدید و عنوان کرد: «پروژه خانه موسیقی اراضی عباس‌آباد از مکان‌رویدادهای مهم و جذابی برخوردار است و کماکان با تدبیر درستی ادامه دارد. این مجموعه به دنبال ترویج هنر با مشارکت مردم است و ما نیز به دنبال هنر پاک هستیم. خانه موسیقی این مجموعه در حال ساخت است و تا سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.»

به گفته سخنگوی شورای شهر تهران در برنامه چهارم توسعه برای تکمیل مجموعه‌های فرهنگی جایگاه ویژه‌ای پیش بینی شده است و در بودجه سال آینده حتما ردیف اعتباری ویژه‌ای برای این پروژه ها اختصاص خواهد یافت‌.

بهره برداری کامل از گنبد مینا

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد هم در جریان رویداد چهارشنبه های فرهنگی از بهره برداری کامل گنبد مینا خبر داد و گفت که بیش از ۳۰ شرکت در حوزه نجوم برای فعالیت در گنبد مینا به ما درخواست همکاری داده‌اند. این فضا یکی از فضاهای علمی مجموعه است که ارتباطات خوبی با دانشگاه‌ها دارد و امیدواریم تا ۲ ماه آینده با تامین تجهیزات آماده افتتاح شود.

محمد حسین حجازی در ادامه عنوان کرد: «برنامه ما این است که زنان از خدمات آموزشی، فرهنگی و ورزشی استفاده کنند و امروز فعالیت این بوستان به اندازه‌ای است که گروه‌های مختلف مردمی درخواست همکاری با مجموعه را دارند.» به گفته این مقام مسئول اجرای پروژه‌های عمرانی نسبت به سال قبل ۲ برابر افزایش یافته است. چهار پروژه شاخص در شرکت پیش‌بینی شده که شامل پارکینگ فرهنگ، باغ نمایش، مسیر طبیعت و خانه موسیقی است‌ و ۲ پروژه خرد نیز در حال اجراست.

آن طور که حجازی عنوان کرده: «در تفاهم با قرارگاه خاتم پروژه پارکینگ فرهنگ به ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد؛ البته ساخت آن آغاز شده و امیدواریم به موقع به اتمام برسد. پروژه‌های پارکینگ فرهنگ، خانه موسیقی و باغ نمایش در مجموع بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار جهت بهره‌برداری نیاز دارند که از این میان خانه موسیقی به احتمال زیاد تا پایان امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا