اجتماعی و فرهنگیاستان

متروی اصفهان فرو ریخت+جزئیات

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از ریزش تونل هواساز ایستگاه شاهد خط ۲ مترو اصفهان خبر داد.
به گزارش شوراآنلاین، بسته شدن مسیر رفت از سمت چهارراه بنایی به سمت چهارراه باقوشخانه با نوار‌های زرد رنگ هشدار، قرار گرفتن نیوجرسی‌ها برای تقسیم بندی مسیر برگشت به منظور برقرار تردد خودرو‌ها در دو باند، نشان از حتمی بودن اتفاق بود و خودرو‌های سنگین و ماشین آلات سازمان عمران شهرداری اصفهان به ردیف در این محل توقف کرده بودند.

اغلب کسبه این منطقه با هشداری که مهندسین پروژه داده بودند مغازه‌های خود را بسته و تعطیل کرده بودند. وقتی از حاضرین در محل و اهالی و کسبه سوال پرسیدم، متوجه شدم، مهندسین پروژه احداث ایستگاه مترو شاهد (باقوشخانه) هشدار لازم را به همه داده‌اند و از کسبه و اهالی درخواست کرده بودند از تردد بی مورد و باز بودن محل کسب خود جدا خودداری کنند تا مانع از هرگونه خطر احتمالی شوند.

در محل حادثه دو حفره به عرض دو متر و عمق چهار متر ریزش کرده بود که طبق گفته کارگران و مهندسین، از دیشب تا امروز مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان شخصاً در محل حضور داشته و اتفاقات را مدیریت کرده بود.

آنچه از صحبت با مهندسین و کارگران ساختمانی فعال در محل حادثه پرس‌وجو کردم، این بود که به دلیل نمناکی خاک به دلایل مختلف از جمله طبق گفته شاهدان نشت فاضلاب، شاهد ریزش سربار گالری هواساز مترو ایستگاه شاهد بودیم که در زمان حضور ما، در حال بتن‌ریزی و پُرشدن بود.

امیرعباس رحمتی، مدیر عامل سازمان عمران شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار ایمنا، این چنین اظهار کرد: در ضلع غربی ایستگاه مترو با نام شاهد از خط ۲ قطار شهری همزمان با حفاری گالری تونل هوا رسان مترو از روز گذشته به دلیل نمناکی و سست بودن خاک این محل، شاهد یک مرتبه ریزش بودیم.

وی تصریح کرد: کارگران و مهندسان پروژه، از ابتدای این اتفاق از شب گذشته تا امروز صبح، در تلاش شبانه‌روزی بودند تا این ریزش را مرتفع سازند و عملیات حفاری، آواربرداری، پُرسازی و استحکام‌س ازی محل حادثه دیده انجام گیرد و از آسیب رسیدن به ساختمان‌های مجار و تأسیسات موجود در محل ممانعت شود.

در این محل خودرو حوادث آب و فاضلاب منطقه چهار، کامیون‌های حمل خاک، کامیون‌های میکسر بتن و تیم‌های فنی و متخصص در محل حاضر بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا