شورای شهرصفحه اصلی

توضیحات معاونت ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر تهران پیرامون تعطیلی یک هفته ای شورا

به دنبال خبر رسانی غیر منصفانه برخی رسانه ها در نحوه پردازش خبر تعطیلی یک هفته ای اعضای شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت ایام اربعین حسینی، معاونت ارتباطات و امور بین‌الملل شورای شهر تهران توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی ارائه کرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، به دنبال خبر رسانی غیر منصفانه برخی رسانه ها در نحوه پردازش خبر تعطیلی یک هفته ای اعضای شورای اسلامی شهر تهران به مناسبت ایام اربعین حسینی، توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی به استحضار می رساند:

۱- برخلاف بداخلاقی برخی رسانه های خبری مبنی بر تعطیلی یک هفته ای شورای شهر تهران، تعطیلی اعلام شده صرفاً مربوط به جلسات عمومی صحن شورا در روزهای یک شنبه و سه شنبه بوده و علاوه بر برگزاری جلسات کمیسیون ها، کمیته ها، بازدیدها و سایر جلسات اعضای شورا، کلیه واحدها و بخش های اداری شورا نیز دایر هستند.
۲-بر اساس ماده ۹ آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها مصوب ۱۱/۱/۱۳۷۸ هیات وزیران، « جلسات شورا بعد از اولین جلسه و به صورت عادی هر ماه دوبار در محل شورا تشکیل می شود»، تعداد جلسات الزامی شورا در هر ماه دو جلسه می باشد و مابقی جلسات به تشخیص شورا به صورت فوق العاده برگزار می شود، لذا تعطیلی دو جلسه اخیر مشمول جلسات فوق العاده شورا و نه جلسات اصلی می باشد و تعداد جلسات شورای شورای ششم چند برابر جلسات الزامی و مصرح در قانون است.
۳- بر اساس ماده ۲۳ آیین نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها، تعطیلی شوراهای شهر در هر سال ۳۰ روز است که زمان آن با تشخیص شورا تعیین می‌شود. تعطیلی دو جلسه صحن در هفته جاری به استناد همین ماده بوده و شایان ذکر است با احتساب تعطیلی یک هفته ای جلسات صحن شورا در هفته اول مرداد ماه، اعضای شورای شهر تهران از امکان ۴ هفته تعطیلی قانونی، صرفا از دو هفته آن استفاده کرده اند .
۴- تعطیلی جلسات صحن شورا همانند تعطیلی مجلس شورای اسلامی، به استناد مواد قانونی، در همه ادوار شورا و در همه شهرهای کشور مرسوم و رایج بوده و مشخص نیست حملات هماهنگ بعضی رسانه ها به شورای ششم، آن هم در شرایطی که غالب اعضای شورا از فرصت تعطیلی جلسات به دنبال ایفای نقش نظارتی شورا در آیین بزرگ راهپیمایی اربعین و سایر موضوعات شهری هستند، با چه انگیزه و نیتی صورت گرفته است؟ در واقع شورای ششم حتی فرصت تعطیلی قانونی شورا را به گونه ای تنظیم کرده، که اعضای شورا به جای تعطیلی مطلق، فرصت حضور در راهپیمایی حماسی اربعین که چشم دشمنان را کور کرده است و نظارت بر عمکلرد شهرداری تهران در راهپیمایی اربعین را داشته باشند که شایسته تقدیر است.
۵- در حال حاضر  و روزهای گذشته کلیه واحدها و بخش های مختلف شورا فعال بوده و جلسات و برنامه های مختلف شورا با حضور ریاست شورا و سایر اعضای حاضر در حال انجام است و خبرنگاران و اصحاب رسانه ای که ارتباط مستمر با صحن و اعضای شورا دارند شاهدی بر این موضوع می باشند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا