شورای شهرصفحه اصلی

واکنش چمران به اظهارات استاندار تهران درباره حادثه خلازیر

به گزارش شوراآنلاین، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه استاندار تهران اعلام کرده که در حادثه خلازیر کوتاهی‌هایی صورت گرفته و چشم‌پوشی از قانون دلیل عمده این ساخت و سازها بوده است، گفت: استاندار تهران باید صحبت خود را درباره اینکه در حادثه خلازیر از سوی شهرداری منطقه ۱۹  چشم‌پوشی صورت گرفته اثبات کند؛ ما هم منتظریم تا نتایج  کارشناسی مشخص شود.

وی ادامه داد: در خصوص حضور ناظر نظام مهندسی گفته شده که در آن محدوده درگیری وجود دارد که به همین دلیل است که از ناظر نظام مهندسی دعوت نمی‌کنیم. نظام مهندسی باید کار اصلی خود را در زمان ساخت به درستی انجام دهد.

با توجه به افزایش جمع آوری معتادین متجاهر هنوز شاهد حضور آنها در شهر هستیم

وی در ادامه به موضوع آسیب‌های اجتماعی در تهران اشاره کرد گفت:‌در مورد جمع‌آوری معتادین متجاهر اگر ما این افراد را در مسیر نبینیم در کمپ‌ها آنها را می‌بینیم. معتادین متجاهر در نقاط مختلف شهر هستند و با توجه به افزایش جمع‌آوری هنوز شاهد حضور آنها هستیم.

به گفته چمران، نیروی انتظامی، بهزیستی، پلیس، شهرداری و قوه قضائیه باید در این موضوع در کنار هم باشند شهرداری تهران ظرفیت ۵ هزار نفری برای معتادین متجاهر ایجاد کرده است البته پلیس هم ظرفیت خود را افزایش داد اما باز هم شاهد حضور معتادین هستیم.

وی تأکید کرد: هماهنگی بین‌دستگاهی باید شکل گیرد؛ ما معتادین را جمع‌آوری و آموزش می‌دهیم اما کاری پیدا نمی‌کنند که مشغول شوند باید نسبت به این موضوع  توجه جدی شود.

باید موضوع دستفروشی در بازار را بررسی کرد

 بر اساس این گزارش، مهدی پیرهادی عضو شورای شهر به موضوع دستفروشی در بازار تهران اشاره کرد و گفت: بنده شنیده ام که تعدادی از بازاریان در اعتراض به دست فروشی مغازه های خود را تعطیل کرده و در حال حرکت به سمت شورا برای اعتراض هستند، تعدادی از این افراد مستأجر هستند و نسبت به دست فروشی اعتراض دارند و از شهرداری می خواهیم به سخنان این فروشندگان توجه کنند.

پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه گفت: نمی توان حق کسانی که بیمه و مالیات و اجاره می دهند، نادیده گرفت و باید برای دیگر شهروندان همچون دست فروشان نیز فکری کرد. حتماً باید سخنان این فروشندگان شنیده شود و اقدامات مؤثری از سوی شهرداری تهران نسبت به حمایت از این افراد شکل بگیرد.

 ۲ مصوبه قانونی در خصوص سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان وجود دارد

در ادامه جلسه امروز شورای شهر تهران سید جعفر تشکری هاشمی عضو شورای شهر تهران در تذکر گفت: در جلسه گذشته که مجمع شرکت واحد اتوبوسرانی برگزار شد مصوبه‌ای داشتیم که بر اساس آن دارایی‌ها و زمین‌های این شرکت بدون اذن مجمع که همان شورای شهر است نباید جابجا شود و بار حقوقی بر روی این مصوبه حاکم است که علاوه بر اذن مجمع باید شورای شهر هم این جابجایی‌ها را مصوب کند و همچنین در بودجه ۱۴۰۲ به صراحت در یک ردیف بودجه مشخص کردیم که سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان در حوزه فعالیت شرکت واحد است و بودجه اختصاص دادیم.

وی ادامه داد: ۲ مصوبه قانونی در خصوص سامانه حمل و نقل جانبازان و معلولان وجود دارد و نباید جابجایی مدیریت و مکان این سامانه تغییر می‌کرد.

تشکری با بیان اینکه هفته گذشته معلولان پشت در شورا تجمع کردند و وقتی با خبر شدند که چنین مصوبه‌ای تصویب شده محل را ترک کردند چرا که تصور می‌کردند شورای شهر حامی معلولان است؛  گفت: اما در این روزها شنیدیم که سامانه حمل و نقل معلولان به مکان شیر پاستوریزه منتقل شده است.

تشکری گفت: از آقای چمران رئیس شورای شهر تهران می‌خواهم که دستور دهند سامانه حمل و نقل معلولان و جانبازان به محل اصلی باز گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا