شورای شهرصفحه اصلی

سهم ۸۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران در ۴۶ پروژه مشارکتی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از سهم ۸۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری در اجرای ۴۶ پروژه مشارکتی خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، محمد آخوندی در یکصد و شصت و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جریان ارائه گزارش اقدامات سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران با بیان اینکه از ۴۶ پروژه مشارکتی که به نتیجه نرسیده ۸۰ هزار میلیارد تومان از پول شهر و شهرداری بلاتکلیف است، اظهار کرد: به گفته همکاران ما در سازمان سرمایه گذاری رقم اصلی حتی دو برابر رقم اعلامی است؛ لذا موضوع اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه ۴۳ پروژه ساختمانی و سه پروژه نیز غیرساختمانی است، تصریح کرد: این پروژه ها در مناطق ۱۶، ۱۸، ۲۱، ۲۲، ۳، ۱۰ و ۱۹ و سازمان پسماند است؛ ۲۴ پروژه کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و از سال ۷۳ تا امروز پروژه نیمه تمام داریم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه ۱۲ پروژه بیش از ۸۰ درصد و ۹ پروژه بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، یادآور شد: مالکیت ۳۳ طرح با شهرداری است، ۱۱ مورد مربوط به شریک و ۲ مورد نیز به صورت مشارکتی است.

آخوندی با اعلام اینکه ۴۵ درصد سهم شهرداری ۸۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد، گفت: ۲۳ پروژه مشکلات حقوقی دارد و رفع آن در حال پیگیری است؛ ۲۳ مورد مشکلات شهرسازی و ۱۳ مورد نیز مشکلات ملکی دارند. برخی پروژه ها هر سه مشکل را با هم دارند، ۱۲ پروژه دو مشکل و ۱۹ پروژه نیز یک مشکل را دارند.

وی با بیان اینکه ۱۷ پروژه تا پایان شهریورماه تعیین تکلیف می شوند، خاطرنشان کرد: این تعیین تکلیف به معنای تصمیم گیری برای ادامه کار و یا قطع همکاری است؛ تمام مسائل پروژه ها از جمله سهم شهرداری، پیشرفت کار و اعتبارات مورد نیاز بررسی شده که جزئیات آن از سوی سازمان سرمایه گذاری اعلام می شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: باید کمیته ای با حضور شهردار تهران و رئیس شورای اسلامی شهر شکل بگیرد و برای ۱۳ پروژه در این کمیته تصمیم گیری شود. حتماً باید چنین ترکیبی از اعضا برای این پروژه ها تدبیری اتخاذ کنند.

آخوندی با اشاره به اینکه شیوه نامه های نحوه سرمایه گذاری در سازمان در حال بررسی است تا برای تصویب به شورا ارسال شود، خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی نیز برای جلب مشارکت سرمایه گذاران داریم که ارائه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه طرح تونل شهید متوسلیان، هتل برج میلاد و یکی از طرح های سازمان پسماند از جمله طرح هایی هستند که به امکان سنجی نیاز دارند، تأکید کرد: باید مسائل مرتبط با این طرح ها حل و فصل شود؛ به نظر می رسد با مدیریت جدید در سازمان سرمایه گذاری، تکاپویی شکل گرفته و بخشی از این پروژه ها در حال تعیین تکلیف است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا