شورای شهرصفحه اصلی

خط و نشان چمران برای ساختمان های ناایمن تهران

رئیس شورای شهر تهران به آتش سوزی روز گذشته میدان گمرک اشاره کرد و گفت: آتش سوزی حادثه غیر مترقبه است اما وقتی ۵ مرتبه اخطار داده می‌شود باید ساختمان ناایمن پلمب شود.

به گزارش شوراآنلاین، یکصد و چهل و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به ریاست مهدی چمران آغاز شد.

 مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورا به آتش سوزی روز گذشته میدان گمرک اشاره کرد و گفت:آتش سوزی حادثه غیر مترقبه است اما وقتی ۵ مرتبه اخطار داده می‌شود و توجهی به اخطار نمی شود، مشکل آفرین می‌شود. هزینه آتش سوزی را مالک باید پرداخت کند زیرا مالک اقدامات لازم برای ایمنی را انجام نداده بود.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه باید مقابل ساختمان‌هایی که به ایمن سازی توجهی ندارند مانع قرار داد، گفت: وقتی فردی عوارض خود را پرداخت نکند مقابل ساختمانش نیوجرسی قرار می‌دهند اما برای ایمن سازی این کار انجام نمی‌شود.

به اعتقاد چمران،  وقتی سازمان  آتش نشانی شهر تهران ۵ مرتبه به یک مالک  تذکر می‌دهد شهردار منطقه باید آن ساختمان را پلمب کند.

وی در ادامه با اشاره به ولادت حضرت معصومه گفت:  امروز ولادت حضرت معصومه و روز دختر است که به همه بانوان این روز را تبریک می گویم.

به گفته چمران، فردا یکم خرداد نیز روز بزرگداشت ملاصدرا فیلسوف بزرگ اسلامی و همچنین روز بهره وری و بهینه سازی مصرف است که از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی در ادامه به سفر جمعی از اعضای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که مسافت دور زمین را طی کرده‌اند اشاره کرد و  گفت: باید به دلاور مردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که مسافت دور زمین را در یک ماه دور زده‌اند تبریک بگوییم.

رییس شورای شهر تهران گفت: در راه سفر این افراد آمریکا سنگ اندازی‌های بسیاری کرد اما این اقدام انجام شد و مقام معظم رهبری خطاب به آنها فرمودند عزیزان به خانه خود خوش آمدید که ما نیز به تأسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب می‌گوییم عزیزان به خانه خوش آمدید.

چمران همچنین گفت: برخی کشورهای عربی سوریه را ترد کرده بودند و اعلام کردند اسد باید برود اما رهبر معظم انقلاب فرمودند اسد باید بماند و اسد ماند و امروز آنها به سمت سوریه می‌آیند و وادادگان داخلی باید از این موضوع درس عبرت بگیرند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن