شورای شهرصفحه اصلی

چمران: بحث شهرفروشی از دهه ۷۰ آغاز شد/ هر چقدر پول می‌دادند تراکم می‌گرفتند

رئیس شورای شهر تهران گفت: بحث شهرفروشی از دهه ۷۰ آغاز شد. در آن زمان برای هر ساختمان هر چقدر پول می‌دادند تراکم می‌گرفتند که قطعا این امر درست نبود.

به گزارش شوراآنلاین، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه علنی جلسه امروز شورای شهر گفت: براساس قانون جدید مجلس، کمیسیون ماده ۵ اختیارات بیشتری دارد و در واقع در مجلس بر قوانین سابق تأکید شده است.

وی با بیان اینکه از دبیر کمیسیون خواسته ایم گزارش مستند از کار دو ساله خود منتشر کند، گفت: مقایسه‌ای با دوره گذشته صورت می‌گیرد.

به گفته چمران، تعداد پرونده‌ها افزایش یافته و کار کمیسیون بیشتر شده است. بیشتر پرونده‌ها در گذشته از مناطق یک تا ۶ بوده است اما امروز پرونده‌ها برای مناطق جنوبی شهر هم است که برای بنده تعجب‌آور بود.

چمران ادامه داد: باید اجازه دهیم در خصوص تعداد پرونده‌ها کمیسیون پاسخگو باشد. بحث شهرفروشی از دهه هفتاد مطرح شد و در شهرداری تصمیم می‌گرفتند برای هر ساختمان هر چقدر پول می‌داد تراکم بدهند که قطعا این کار درست نبود و در کوچه‌هایی با عرض کم، ساختمان ۱۲ طبقه ساخته می‌شد.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه در آن مقطع طرح جامع و طرح تفصیلی وجود نداشت، گفت: در سال ۸۲ به دنبال تهیه این طرح رفتیم و دو طرح جامع و تفصیلی تصویب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا