اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تحویل سال ۱۴۰۲ و آغاز تحول بزرگ در حوزه حمل و نقل و ترافیک تهران

به گزارش شوراآنلاین، جلال بهرامی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگوی عیدانه با شهر ‌که در آستانه نوروز انجام شد، چه گفت؟

* شیرین‌ترین و خاطره‌انگیزترین عیدی‌تان در دوران کودکی‌ چه بوده‌ است؟
شیرین‌ترین عیدی که در ذهنم مانده و حسرتش را می‌خورم، آغوش گرم مادربزرگم است که دیگر این آغوش قابل تجدید نیست.

* امسال به اقوام عیدی چه می‌دهید؟
نیت کرده‌ام قرآن و دیوان حافظ را کنار دستم بگذارم و به نیت هر نفر، یک بیت شعر و آیه‌ای از قرآن را روی کاغذ به عنوان توصیه‌ای برای زندگی‌ بنویسم، البته عیدی هم خوب می‌دهم و از این لحاظ کم نمی‌گذارم.

* در تعطیلات نوروز سفر می‌روید و لحظه تحویل معمولاً کجا هستید؟
به شهر پدری‌ام کرمانشاه می‌رویم. تحویل سال، عموماً پیش پدر و مادر خودم و پدر و مادر همسرم بودیم، متأسفانه والدین همسرم فوت کرده‌اند و الان سال تحویل پیش والدین خودم هستیم. پدرم بیمار و در خانه بستری است و شما نیز برای شفا و بهبودی‌ ایشان دعا کنید.

* به هنگام تحویل سال، تحقق چه آرزویی را از خدا می‌خواهید؟
آرزوی خودم به جز داشتن توفیق خدمت برای مردم و عاقبت بخیری خانواده‌هاست، به نظرم حیف است که آدم در بستر از دنیا برود، بهترین حالت مرگ، شیوه‌ای‌ است که انسان بتواند آن دنیا، سرش را بالا بگیرد.

* در خانه تکانی‌های عید به همسرتان کمک می‌کنید؟
من دیروز سه ساعت شیشه تمیز کردم و بالکن را شستم که البته مورد قبول واقع نشده و امروز همسرم، خودشان دوباره خانه را تمیز کردند؛ من واقعاً نمی‌رسم در خانه کار کنم و همسرم نیز خداروشکر اجازه کار به من نمی‌دهند.

* به عنوان سؤال پایانی، در حوزه حمل‌ و نقل و ترافیک تهران، قرار است چه اتفاقات مثبتی در سال ۱۴۰۲ به وقوع بپیوندد؟
اتفاقی که در بودجه سال ۱۴۰۲ شهر تهران با همت شهردار تهران و اعضای شورای شهر رقم خورده‌ به لحاظ مدیریتی نادر است. امسال بیش از ۴۵ درصد و با در نظر گرفتن تبصره‌ها حدود ۵۰ درصد بودجه شهر تهران به معاونت حمل و نقل و ترافیک تخصیص پیدا کرده‌ است؛ این معاونت چند قسمت دارد: یک قسمت، کارهای عمرانی است که در شهر انجام می‌شود و قسمت دیگر مربوط به تجهیزات، ماشین‌آلات و توسعه مترو می‌شود.

* اگر درآمد شما محقق شود، بخشی از اتفاقات مثبت سال ۱۴۰۲ را نام ببرید؟
ان‌شاءالله اگر درآمد ما محقق شود، سال آینده توسعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی را خواهیم داشت. همچنین، ۷۹۰ دستگاه واگن مترو که دولت کمک کرد تا در اختیار متروی تهران قرار گیرد و پرداخت آن نیز انجام شده‌ است؛ سال بعد ماهیانه تحویل می‌گیریم. به دنبال این هستیم  از ۲۰ میلیون سفر روزانه در سطح شهر تهران تا سال ۱۴۰۴، بالغ بر ۵۰ درصد آن به بخش حمل‌ و نقل عمومی منتقل شود و نقطه آغاز شتاب در این کار نیز سال ۱۴۰۲ است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن