اجتماعی و فرهنگی

مدیر کل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران:”طرح نگهداشت و نظافت شهر اولویت نخست مناطق ۲۲ گانه در آستانه نوروز”

مدیر کل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران ضمن اعلام نارضایتی از وضعیت فعلی نگهداشت و نظافت شهر گفت: موضوع نگهداشت شهر باید مهمترین دغدغه معاونان خدمات شهری، شهرداران نواحی و پیمانکاران این حوزه باشد و نباید در آستانه نوروز ۱۴۰۲ از آن غافل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل همانگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران، “مهدی شریفیان” طی نشستی که با حضور “علیرضا جعفری” مدیل کل خدمات شهری شهرداری تهران و جمعی از معاونان خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه برگزار شد، گفت: هم اکنون که در حال گذر از سال ۱۴۰۱ هستیم و اجرای دقیق طرح نگهداشت و نظافت شهر باید به مطلوبترین شکل ممکن و با انجام بازدیدهای میدانی و محله به محله در اولویت مناطق ۲۲گانه قرار گیرد .

وی ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی همکاران حوه خدمات شهری در بحث نگهداشت شهر افزود: ایجاد شهری زیبا و نوروزی با نشاط نیازمند کار و تلاش بیشتر و حضور میدانی معاونان خدمات شهری و شهرداران نواحی در سطح محله ها است و نظارت دقیق بر عملکرد پیمانکاران باید در اولویت قرار گیرد.

مدیر کل هماهنگی، نظارت و پیگیری امور مناطق شهرداری تهران افزود: با توجه به رصد مستمر از وضعیت معابر در بحث نگهداشت، متاسفانه وضعیت فعلی شهر مورد قبول مدیران ارشد شهررداری تهران و شهروندان نیست و باید با تلاش بیشتر این وضعیت تا قبل از آغاز سال نو بهبود پیدا کند.

وی با تاکید بر نظارت بیشتر بر عملکرد پیمانکاران حوزه نگهداشت شهر افزود: پیمانکاران موظفند در حوزه نگهداشت برای بهبود سیمای بصری شهر تلاش بیشتری کنند تا شهر جلوه زیباتری به خود گیرد و با پیمانکارانی که کم کاری کنند با جدیت برخورد خواهد شد.

شریفیان تصریح کرد: در حال حاضر آسیب شناسی های و پیدا کردن راه حل های مناسب برای رفع مشکلات مربوط به طرح نگهداشت شهر صورت گرفته است و پیش بینی می شود در روزها و هفته های آتی مشکلات مربوط به این حوزه به حداقل کاهش یابد.

علیرضا جعفری مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه جلسه با اشاره به مشکلات موجود شهر در حوزه نگهداشت و رفت و روب معابر گفت: متاسفانه طبق بازدیدهای بعمل آمده از سطح معابر وضعیت نگهداشت شهر مطلوب شهروندان نیست و باید تلاش بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

وی افزود: خوشبختانه تمامی معاونین خدمات شهری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران از تجربه بسیار بالایی در بحث نگهداشت شهر برخوردار هستند و این تجربه می تواند در مواجهه با موضوعات شهری در مناسبت های پیش رو به ویژه ایام نوروز و یا بارش های احتمالی به کمک مدیریت شهری بیاید.

جعفری افزود: توقع مدیران شهری در حوزه خدمات شهری از معاونان مناطق ۲۲ گانه خدمات شهری، حضور میدانی در محله ها در نخستین ساعات آغازین روز و همچنین نظارت بیشتر بر عملکرد پیمانکاران است.

در ادامه  جلسه نیز، “علی حیدری” معاون فنی و اجرای اداره کل همانگی و نظارت و پیگیری امور مناطق به ارایه گزارشی از اقدامات مناطق ۲۲ گانه در بحث نگداشت و رفت و روب پرداخت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن