اجتماعی و فرهنگی

بازدید رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران از فعالیت مراکز معاینه فنی شهر تهران

به گزارش شوراآنلاین، داوود گودرزی رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران به همراه محمدرضا درخشان معاون سازمان بازرسی در حوزه حمل و نقل و ترافیک صبح جمعه- ۱۹ اسفندماه و در راستای افزایش حجم مراجعین به مراکز معاینه فنی در روزهای پایانی سال از نحوه فعالیت و خدمت رسانی سه مرکز معاینه فنی خودرو بیهقی، نیایش و شهید آبشناسان بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور مالکی مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران و جمعی از مدیران مجموعه انجام شد، مالکی ضمن توضیح فرآیند انجام معاینه فنی در مراکز به تشریح اهم مجموعه اقدامات دو ماه اخیر در ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمت رسانی به شهروندان پرداخت.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی با اشاره به مراجعه ۱.۶ میلیون دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی و افزایش مراجعات در سال جاری نسبت به سال گذشته، افزود: یکی از معضلات شهروندان در ماه‌های پایانی سال ازدحام مراکز معاینه فنی و معطلی حداقل چهار ساعت در صف‌های طولانی معاینه فنی بوده است. در همین راستا برای حل این مشکل در دو ماهه اخیر بنا بر تدابیر معاون حمل و نقل و ترافیک و حمایت‌های شهردار محترم تهران چندین اقدام برجسته انجام شده است.

وی تصریح کرد: ابتدا هفدهمین مرکز معاینه فنی خودروهای سبک آزادی در بهمن ماه افتتاح و به ظرفیت پذیرش سالانه مراکز حداقل ۵۶ هزار دستگاه خودرو اضافه شد.

مالکی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته را افزایش ساعت کاری مراکز و شبانه روزی کردن مرکز معاینه فنی بیهقی عنوان کرد و گفت. در حال حاضر کلیه مراکز از ساعت ۷ لغایت ۲۰ فعال بوده و مرکز بیهقی به صورت ۲۴ ساعته خدمت رسانی می کند. همچنین اینترنتی شدن ۷ مرکز معاینه فنی از دیگر اقدامات مهم است.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی عنوان کرد: پذیرش در مراکز معاینه فنی بیقی، شهید آبشناسان، نیایش، دماوند و سراج و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان صرفا اینترنتی بوده و شهروندان می‌توانند با تعیین وقت قبلی در کمتر از نیم ساعت نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام نمایند.

مالکی با بیان اینکه این تحول جدید در پذیرش خودروها علاوه بر مدیریت صف توانسته مراجعات را نیز توزیع نماید، اظهار کرد: مراجعات به مراکز خلوت در قسمت جنوب شهر تهران در حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.

وی در خصوص راه اندازی خدمات جدید در مراکز توضیح داد: در مرکز آبشناسان به عنوان طرح پایلوت تعمیرگاه تخصصی خودرو ویژه بانوان با رویکرد فضای امن و قابل اطمینان برای بانوان مراجعه کننده ایجاد شده است و به زودی بنا بر توافق انجام شده با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران خدمات جدید خودرویی و رفاهی در مراکز راه اندازی خواهد شد.

در ادامه داوود گودرزی رییس سازمان بازرسی شهرداری تهران اظهار کرد: خانواده بزرگ شهرداری که مجموعه معاینه فنی هم بخشی از آن است زحمات زیادی را در راستای خدمت رسانی به شهروندان، این ولی‌نعمتان شهر انجام می‌دهند.

وی افزود: مجموعه شهرداری بایستی با همدلی تمام تلاش خود را به حل مشکلات شهروندان معطوف نماید و ما نیز در مجموعه شهرداری خود را ملزم به ارائه خدمات شایسته و در شان شهروندان و ارتقاء سطح کیفی خدمت رسانی به ویژه سلامت عملکرد می‌دانیم.

گودرزی با تاکید بر اینکه بدون تردید مردم شایسته و لایق این خدمات هستند، خاطرنشان کرد: ما به عنوان یک فریضه دینی و بنا به تاکیدات مستمر شهردار محترم تهران در زمینه خدمت رسانی شایسته به شهروندان خود را مکلف به رعایت این اصول می دانیم.

رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران، گفت: مدیران جمهوری اسلامی به عنوان خادمان ملت، رفتار با رافت و خدمت همراه با خوش‌رویی را از وظایف خود می‌دانند. ملت شریفی که با نجابت تمام در مدت ۴۴ سال پای انقلاب خود ایستاده‌اند، شایسته بهترین‌ها هستند.

گودرزی ادامه داد: بخش‌هایی از شهرداری به صورت مستقیم با شهروندان در ارتباط هستند و کیفیت خدمت‌رسانی در آن قسمت‌ها بیشتر نمود می‌کند و مجموعه معاینه فنی نیز با توجه به گستردگی مراجعات سالانه جزو این بخش‌ها است.

وی تصریح کرد: زحمات همکاران معاینه فنی در مدیریت صف نشان می‌دهد به‌راحتی می‌توان با یک نوآوری و جدیت، تحولی در امر خدمت‌رسانی ایجاد کرد.

گودرزی، اراده حل مشکل در سیستم را بسیار حائز اهمیت برشمرد و افزود: بدون تردید مسائل با پیگیری به سادگی قابل ساماندهی است و امیدوارم این روند با رویکرد تسهیل در ارائه خدمت رسانی به شهروندان، توسعه کسب و کار، ارتقاء بهره‌وری و انجام ماموریت‌های سازمانی ادامه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن