اجتماعی و فرهنگی

لزوم افزایش بازرسی و نظارت از سوی اتحادیه ها برای ساماندهی سد معبر واحدهای صنفی

در راستای سهولت در رفت و آمد شهروندان و جلوگیری از سد معبر توسط کسبه شاغل در پایتخت به ویژه در ایام پایانی سال، سعید بیگی مدیر عامل شرکت ساماندهی طی نامه ای از اتاق اصناف تهران، شمیرانات و ری خواستار ابلاغ دستور العمل اجرایی جلوگیری از سد معابراصناف در مسیرهای تردد عابرین شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر متن نامه ارسالی به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی
جناب آقای دکتر توسطی رئیس محترم اتاق اصناف تهران

با سلام و احترام، همانطور که مستحضرید در روزهای پایانی سال، با توجه به افزایش تردد در معابر و پیاده روهای سطح شهر تهران، برای حفظ آسایش و امنیت شهروندان، عدم انسداد معابر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از سوی دیگر و بر اساس بررسی های میدانی انجام شده توسط شهرداری تهران، سد معبر واحدهای صنفی مهمترین عامل انسداد معابر در شهر تهران است که حدود ۶۰ درصد از کل موارد سد معبر را شامل می شود. همچنین در تماس شهروندان تهرانی با سامانه ۱۳۷ این عامل به عنوان یکی از عوامل مهم نارضایتی از سوی مردم مطرح شده است. این نوع مزاحمت در مشاغلی همانند، نمایشگاه های اتومبیل، خدمات و تعمیرات خودرو، بنکداران، میوه فروشی ها، فروشندگان پوشاک، پلاسکوها، ابزار فروشی ها و مشاغلی از این دست دارای فراوانی بیشتری است.

با توجه به توضیحات فوق، مقتضی است از طریق ابلاغ به روسای محترم اتحادیه های صنفی و با مشارکت واحدهای صنفی، در خصوص رفع سد معابری از این دست اقدام عاجل را مبذول دارید. بدیهی است افزایش بازرسی ها و نظارت در این خصوص راهگشا خواهد بود.

شهروندان می توانند موارد مزاحمت های ناشی از سد معبر صنفی را به سامانه ۱۳۷ اعلام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا