شورای شهرصفحه اصلی

سروری در بازدید از سازمان بازنشستگی شهرداری تهران:نگاه به مقوله بازنشستگی نیازمند تحول جدی است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از سازمان بازنشستگی شهرداری تهران بر ضرورت نگاه روشنبینانه به موضوع نظام بازنشستگی در کشور تاکید کرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر تهران، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از سازمان بازنشستگی شهرداری تهران حفظ کرامت انسانی را اولویت اساسی در تمامی سیستم های اداری دانست و گفت: مرحله بازنشستگی بخش جدایی ناپذیر از دوران زندگی کارمندان است و تمامی مردم به این موضوع نگاهی آینده نگرانه دارند بنابراین ضرورت دارد تا همواره توجه جدی به موضوع بازنشستگی در تمامی ادوار صورت گیرد.

وی اظهار داشت: سن بازنشستگی در سالیان گذشته به دلیل برخی سیاست گذاری ها کاهش پیدا کرد و این درحالی است که نگاه علمی نشان می دهد که این اتفاق نمی تواند اثرات خوبی را به جای بگذارد و آنچه امروز شاهد آن هستیم گویای همین موضوع است.

رئیس شورای عالی استان ها ادامه داد: مبحثی که در تمامی دنیا، به نسبت میان افراد شاغل و بازنشستگان، به عنوان معیار درنظر گرفته می شود، وجود ۷ نفر شاغل در قبال یک نفر بازنشسته است و این در حالی است که امروز فاصله زیادی با آن داریم که ضرورت تغییر نگاه سیاستگذاران را طلب می کند.

سروری به وضعیت صندوق های بازنشستگی اشاره کرد و گفت: اینکه دولت و شهرداری برای زنده نگه داشتن صندوق ها همواره کمک های نقدی اختصاص دهند، شاید به عنوان راهکاری کوتاه مدت قابل دفاع باشد اما در نگاه واقع بینانه این کمک ها باید به سمت توانمند سازی صندوق ها در جهت خودکفایی حرکت کنند تا دیگر دغدغه ای از باب حمایت در شان بازنشستگان به وجود نیاید.

وی در ادامه به اقدامات سازمان بازنشستگی شهرداری تهران در حمایت از خانواده بازنشسته شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: اساسی ترین اقدام صندوق های بازنشستگی ایجاد کرامت برای بازنشستگان است و این موضوع را نباید تنها به پرداخت های نقدی خلاصه کرد. امروز شهرداری تهران امکانات فراوانی را دارد که می توان با سازماندهی آنها بسته های حمایتی را ویژه بازنشستگان و خانواده های آنها ارائه کند که در نهایت منجر افزایش رضایت مندی افرادی شود که عمرشان را در راه خدمت به شهر و کشور صرف کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا