مدیریت شهری

نامگذاری دو معبر در منطقه ۱۳ به نام شهیده سلامت فرحناز چاوشی و شهید علی عجمی نائینی

در مراسمی با حضور سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران و محمد هادی علی احمدی شهردار منطقه ۱۳ و جمعی از مدیران، نام شهیده سلامت فرحناز چاوشی و علی عجبی نائینی بر سیمای دو معبر محلات نیروی هوایی و شهید اشراقی نقش بست.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳، با هدف قدردانی از تلاشهای جامعه سلامت کشور در مبارزه با بیماری کرونا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس، مراسم نامگذاری دو معبر منطقه با حضور خانواده معظم شهدا ، علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران ، علی احمدی شهردار منطقه ، رئیس روابط عمومی ، شهردار ناحیه۲ ، مسئول اداره ایثارگران و جمعی از معتمدان برگزار شد.

طی این مراسم، ضمن رونمایی از پلاک های معابر خانواده معظم شهدا، خیابان های ۳۷ /۴حدفاصل خیابان های چهارم و پنجم نیروی هوایی و هشت متری اول واقع در خیابان دماوند، حدفاصل خیابان غفاری و خیابان انیسی به نام شهیده والا مقام سلامت فرحناز چاوشی و علی عجبی نائینی تغییر یافت.

محمد هادی علی احمدی، شهردار منطقه ۱۳، حفظ سلامت و امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را حاصل ایثار و رشادت و مجاهدت‌های فرزندان این مرزو بوم دانست و افزود: در مدت شیوع بیماری کرونا پرستاران و پزشکان زیادی در خط مقدم خدمت رسانی بودند و برخی از آن ها نیز در این راه جان خود را از دست دادند و نامگذاری معابر به نام ایثار‌گران کادر درمان کشور کمترین کاری است که می‌توان در تقدیر از این عزیزان انجام داد.

او تاکید کرد: باید پاسدار خون شهدای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس باشیم و از طریق نامگذاری اماکن و معابر به عنوان اولویت برنامه های مدیریت شهری ، نام شهدا را زنده نگه داریم.

رضا افشار رئیس روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۳ نیز در حاشیه این مراسم گفت: با عنایت به درخواست خانواده محترم شهیده سلامت چاوشی و شهید علی عجبی نائینی در خصوص نامگذاری خیابان ” ۴/۳۷” و “هشت متری اول” و به استناد مصوبه آئین نامه نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران و تصویب در شصت و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران، فرآیند نامگذاری معبر مذکور توسط اداره روابط عمومی پیگیری و به سرانجام رسید.

او یاد آور شد : ۷۵۷ شهید از این منطقه تقدیم میهن اسلامی شده که افتخاری بزرگ برای شهروندان منطقه ۱۳ تهران است و مدیریت شهری منطقه نیز در تکریم و گرامیداشت شهدای عزیز تهران از طریق برنامه های مختلف از جمله نامگذاری اماکن و معابر به این امر اهتمام ویژه دارد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن