مدیریت شهری

بازپیرایی ۱۵هزار مترمربعی فضای سبز منطقه ۹

شهردار منطقه۹ از بازپیرایی۱۵هزار متر مربعی فضای سبز و کاشت ۱۱۲۸۱گل و گیاه فصلی در غرب پایتخت همزمان با فصل پاییز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹؛ سیدمحمدرحیم مرتضوی گفت: هرساله هم­زمان با آغاز فصل پاییز، بازپیرایی و رسیدگی به فضای سبز بوستان­ها و معابر شهری به منظور تقویت و بهبود رشد گیاهان و درختان انجام­ می شود.

او افزود: همچنین انجام اقدامات مراقبتی نظیر؛ چمن زنی، جمع آوری نخاله­ ها و برداشت خاک اضافی، حذف علف­های هرز و پاکسازی موانع موجود در باغچه­ ها از سوی اکیپ های اجرایی و همچنین کاشت گیاهان و گل­های فصلی در دستور کار شهرداری منطقه۹ قرار دارد .

شهردار منطقه۹ در ادامه عنوان کرد: در همین راستا اداره فضای سبز نسبت به بازپیرایی و بهسازی فضای سبز بوستان های کوکب، کوثر و ارغوان و لچکی تپه۳ میدان آزادی در مساحت ۱۵۰۰۰متر مربعی، نسبت به آماده سازی بستر کاشت اقدام کرد.

مرتضوی با اشاره به کاشت انواع گل ها و گیاهان در غرب پایتخت گفت: ۱۷۴۳اصله بربریس، ۱۷۶اصله پامپاس گراس، ۳۲۲۰اصله پیروکانتا، ۴۲۵۰بوته رز و نسترن و ساناز، ۱۴۳۴اصله پیچ تلگرافی، ۲۶۰اصله اسپیره و مرواریدی، ۶۵اصله ژونی پروس، ۱۱اصله برگ بو، ۷۹اصله یوکا، ۲۵اصله یاس زرد و ۱۸اصله توری و در مجموع ۱۱۲۸۱ گل و گیاه در منطقه۹ کاشته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا