شورای شهرصفحه اصلی

ظلم به حوزه فرهنگی و اجتماعی در سالهای گذشته/ انتقاد از فروش نگارخانه زمرد، ساختمان خدمات اجتماعی منطقه سه و ساختمان سرای محله دروس

به گزارش شوراآنلاین، مهدی پیرهادی رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران اظهارداشت: در چند سال گذشته تلاش کردیم تا سرانه‌های فضاهای فرهنگی ورزشی را در تهران گسترش دهیم اما در دوره گذشته مدیریت شهری ظلم مضاعفی به حوزه فرهنگ شده است. برای نمونه سرای محله دروس که قطعه دوم در خیابان پاسداران بوده است با قیمت نازل فروخته شده و از دست مردم منطقه خارج شده است.

همچنین سرای محله کاووسیه در شرف انعقاد قرارداد فروش است که شهردار تهران باید جلو فروش آن را بگیرد، چرا که این سرای محله، تنها سرای محله ، کاووسیه است.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان زیرساخت‌های فرهنگی اجتماعی را فروخت و سرانه‌های فرهنگی و اجتماعی را در شهر کاهش داد، اظهار داشت: یکی دیگر از اتفاقات تلخ در دوره گذشته مدیریت شهری، فروش نگارخانه زمرد بود.این نگارخانه در دوره‌های گذشته مدیریت شهری به سختی تهیه شد و حتی مرحوم مرادخانی برای افتتاحیه آن حضور پیدا کرد و فروش این نگارخانه کم لطفی به اصحاب هنر بود.

پیرهادی همچنین با بیان اینکه دلمان از برخی وقایع که در شهر تهران اتفاق افتاده است، به درد می آید، اظهار داشت: یکی دیگر از اتفاقات دوره گذشته فروش ساختمان مرکز خدمات اجتماعی منطقه ۳ تهران بود.

وی با بیان اینکه همچنین مسجد ولایت در این منطقه در مجاورت مدرسه رازی با تفاهم با آموزش و پرورش ساخته شد چرا که از چهار راه ولیعصر تا پارک ملت هیچ مسجدی برای شهروندان وجود نداشت، گفت: اما این مسجد نیز بعد از مدتی تابلو مسجد حذف و تابلو مجتمع فرهنگی را نصب و برغم داشتن ظاهر مسجد اما کارکرد مسجد را از دست داده است‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا